PRZYGOTOWANIA DO ZAWODOWEGO DEBIUTU

Joanna Czarnik, ochikaragmitruk.com

2010-09-01

Trwają przygotowania do wrześniowego OLSZTYN BOXING NIGHT. Pięściarze trenują codziennie na Fortach Bema w Warszawie, pod okiem szkoleniowca Andrzeja Gmitruka i Adama Kozłowskiego. Podczas gali w Olsztynie, kibice będą mieli okazję zobaczyć dwóch nowych zawodników Gmitruk Promotion. Na zawodowym ringu zadebiutują Mateusz Malujda i Norbert Dąbrowski. W walce wieczoru fani boksu zobaczą Piotr „WILKA” Wilczewskiego, który stanie w obronie tytułu mistrza świata TWBA w wadze super średniej. Organizatorem gali jest GMITRUK PROMOTION, a partnerami O’Chikara Gmitruk Team i Fundacja Huberta Jerzego Wagnera.

Wtorkowy trening rozpoczął się tradycyjnie od 30 minutowej rozgrzewki i rozciągania. Potem przyszedł czas na walkę z cieniem i worek. Na trzy tygodnie przed galą zawodnicy Andrzeja Gmitruka prezentowali dobrą formę, którą szlifowali już w sierpniu na obozie kondycyjnym nad morzem. 

Przygotowująca się do startu w Olsztynie grupa powiększyła się kilka tygodni temu o dwóch nowy zawodników Mateusza Malujda i Norberta Dąbrowskiego.

Obaj mają na swoim koncie karierę w boksie amatorskim. Teraz czeka ich debiut na zawodowym ringu. - Mateusz Malujda to były zawodnik Gwardii Wrocław i najlepszy w ostatnich latach pięściarz wagi ciężkiej i super ciężkiej. Pod okiem swojego trenera Ryszarda Furdyny wygrał m.in. Grand Prix Polski we Wrocławiu i zdobył mistrzostwo Polski w 2009r.– mówi Andrzej Gmitruk. – W amatorstwie Mateusz imponował przede wszystkim szczelną obroną oraz niesamowitą wolą walki i zwycięstwa. Do zawodowych treningów podchodzi bardzo sumiennie, myślę, że w Olsztynie kibice zobaczą dobrą walkę z jego udziałem – dodaje.

W Olsztynie Mateusz stoczy swój pierwszy profesjonalny pojedynek zakontraktowane na 4 rundy. Jego rywalem będzie 29-letni Łotysz, Florians Strupits legitymujący się 18 zawodowymi pojedynkami.

Na tym samym dystansie 4 rund zadebiutuje również tegoroczny wicemistrz Polski Norbert Dąbrowski, podopieczny trenera Stanisława Łakomca, były zawodnik Gwardii Warszawa. Norbert zmierzy się również z Łotyszem. Jego przeciwnikiem będzie Andrejs Suliko, który na swoim koncie ma 4 zawodowe walki. Swój ostatni pojedynek wygrał przed czasem, nokautując w 2 rundzie Konstantinsa Doroscenoksa.

Na zakończenie treningu zawodników czekały jeszcze cztery serie na workach i ulubiona przez pięściarzy skakanka. Po minie trenera Andrzeja Gmitruka łatwo było jednak wywnioskować, że jest zadowolony z formy swoich zawodników. W tym tygodniu do teamu dołączy Roman „Lwie Serce” Shkarupa, który pierwszy etap przygotowań odbył w swoim rodzinnym Charkowie. Od dwóch tygodni na zgrupowaniu w Warszawie przygotowuje się również Piotr „WILK” Wilczewski, aktualny mistrz International WBF oraz międzynarodowy mistrz Polski i mistrz świata TWBA w wadze super średniej.

Po raz pierwszy na gali w Olsztynie będzie można zobaczyć walki zawodników MMA.

Gala w Olsztynie już 17 września w hali Urania.
Więcej szczegółów już jutro!

Joanna Czarnik