GARDZIELIK I DUSZAK WYWALCZYLI MEDALE IGRZYSK SPORTÓW WALKI

W poniedziałek w Pekinie rozpoczęły się Igrzyska Sportów Walki (Sportaccord Combat Games). W ramach tej nowej imprezy znalazł się także turniej bokserski, w którym w szranki stanęło 80 zawodników (po 8 bokserów w 10 kategoriach wagowych), w tym 6-osobowa reprezentacja Polski.

W pierwszych dwóch dniach turnieju w ringu zobaczyliśmy 4 Polaków. Swoje ćwierćfinałowe pojedynki wygrali Kamil Gardzielik (69 kg), który pokonał na punkty (10-0) Komila Kholikova z Tadżykistanu oraz Tomasz Duszak (+91), który wypunktował (3-2) Czecha Dominika Musila.

Na pekińskim ringu medalowe szanse przegrali Dawid Jagodziński (49 kg) i Damian Kośmider (81 kg). Ten pierwszy, nasz najmłodszy reprezentant, przegrał przez RSC w 3. starciu z mistrzem olimpijskim i dwukrotnym mistrzem świata, Chińczykiem Zou Shimingiem. Natomiast elblążanin, aktualny brązowy medalista mistrzostw Polski, przegrał na punkty (5-9) z Glebem Sapovalem z Mołdawii.