MACIEJ ZEGAN O SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI

Były pretendent do tytułu mistrza świata federacji WBO w kategorii lekkiej, Maciej Zegan (42-5-1, 21 KO) poinformował redakcję BOKSER.ORG o swoich planach na najbliższy czas, oraz podzielił się przemyśleniami na temat zbliżającej się walki Cieślak - Snarski. Według Maćka, jego walka o mistrzostwo świata staję się coraz realniejsza.

- Swoją kolejną potyczkę stoczę najprawdopodobniej we wrześniu. Jest bardzo duża szansa, że pojedynek ten zostanie rozegrany w Polsce, a jeśli wszystko przebiegnie po mojej myśli w październiku znowu pojawię się na ringu. Jestem na bardzo wysokim miejscu w rankingu WBO, i nie wykluczone, iż zawalczę o ten tytuł w najbliższych kilku miesiącach. Jeśli chodzi o walkę Cieślak - Snarski, to niewątpliwie będzie to ciekawy pojedynek. 'Snara' to dobry zawodnik, jest bokserem bazującym na swojej technice, lecz brak mu nokautującego ciosu. Co do Cieślaka to jest to młody, ambitny pięściarz, któremu wydaje się, że urwie każdemu głowę, a niestety rzeczywistość okazuje się dla niego okrutna. Powiem tak: niech wygra lepszy, tylko bez 'pomocy' osób trzecich - powiedział Zegan. Maciej mówił również o tym, że bardzo chciał zrewanżować się Krzysztofowi Cieślakowi, jednak propozycja drugiego pojedynku została odrzucona przez obóz Cieślaka. 

- Bardzo chciałbym zrewanżować się Cieślakowi, bo trochę wstyd mieć na koncie porażkę w pojedynku którego nie przegrałem. Wraz z Andrzejem Grajewskim złożyliśmy ofertę drugiej potyczki, nota bene bardzo ciekawej pod względem finansowym, ale nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi. Szczerze mówiąc, nie mam już ochoty boksować z Polakami, bo po pierwsze nie ma z tych walk zadowalających finansów, a po drugie my rodacy powinniśmy zabierać pasy obcym zawodnikom, a nie niszczyć siebie nawzajem. Na koniec serdecznie chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców kochających boks. Bez was ten sport nie miałby najmniejszego sensu - zakończył Maciek.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: omus79
Data: 29-08-2010 20:31:30 
"...Bardzo chciałbym zrewanżować się Cieślakowi, bo trochę wstyd mieć na koncie porażkę w pojedynku którego nie przegrałem..." no dobra, Panie Zegan, ale również nie wygrał Pan tego pojedynku. moim zdaniem walka była wyrównana i chciałbym zobaczyć rewanż. pozdr
 Autor komentarza: Andrzej
Data: 29-08-2010 20:35:29 
O mistrzostwo będzie raczej trudno. Tylko IBF jest zwakowane i tu jest cień szansy na podjęcie wyzwania. Pozostałe pasy należą do Marqueza i Soto więc, hhhmmm szanse żadne. Tak czy inaczej kibicuję.
 Autor komentarza: samsonmiodek
Data: 29-08-2010 21:07:31 
Dobrze życzę Maciejowi Zeganowi, ale wydaje mi się, że żyje już trochę przeszłością. Rewanż z Cieślakiem - jak najbardziej, ale pas mistrzowski to już chyba za dużo. Marzenia o tytule zgasił Campbell, a potem było już tylko gorzej (Fuller, Cortez).
Chyba już pora pomyśleć o trenerce albo karierze promotorskiej, bo z tego co wiem, to pan Maciej głowę do interesów ma.
Tak, czy inaczej, życzę Boom Boom sukcesów.
 Autor komentarza: Artur1969
Data: 29-08-2010 21:33:23 
Zegan powinien już zawiesić rękawice na kołku
 Autor komentarza: MyStyle
Data: 29-08-2010 21:40:52 
Zgadzam się, Zegan jest juz zdecydowanie past prime
 Autor komentarza: cisiek
Data: 29-08-2010 21:45:07 
Nie żałujcie Maćkowi walki mistrzowskiej, nie bądźcie tacy. Tylko jeszcze nie wiem, czy wolałbym, żeby Maciek walczył z Katsidisem czy z Marquezem (w artykule użyto stwierdzenia "zawalczę o TEN tytuł")...
 Autor komentarza: Srogi
Data: 29-08-2010 22:31:16 
"Jestem na bardzo wysokim miejscu w rankingu WBO, i nie wykluczone, iż zawalczę o ten tytuł w najbliższych kilku miesiącach."

Z tego wynika, że chodzi o WBO. Czyli ewentualna walka byłaby z Marquezem.
 Autor komentarza: bratmateo
Data: 29-08-2010 22:59:35 
panu juz podziekujemy moim zdaniem jego ostatnie walki byly mowiac delikatnie nie udane a co do pasa to juz nie ma o czym marzyc
 Autor komentarza: odyniec
Data: 30-08-2010 08:57:44 
EBU albo cos podobnego zycze ale z kim on chce walczyc o WBO? na glowe upadl skoro nie potrafil wygrac z Cieslakiem ?
 Autor komentarza: msjaro
Data: 30-08-2010 10:49:06 
Nie można powiedzieć, Zegan prezentuje jeszcze dość wysoki poziom, ale niestety - broń Panie Boże od walk mistrzowskich... Wiekszość jego ostatnich ważniejszych walk było wyrównanych ( Snara, Cieślak, Bonicel ), a przecież to nie są zawodnicy z topu. Lubie Pana Maćka, ale nie ma co marzyć już o mistrzostwie, ale jeśli chce niech walczy dalej, jego walka z Bonicelem była na prawdę niezła!
 Autor komentarza: Norbert
Data: 30-08-2010 15:58:05 
Po skandalicznej porażce/przekręcie z Grigorianem już nigdy się nie odbudował i nie był soba...a potem jeszcze te totalne baty z Natem Cammbelem , szkoda chłopa , pozdro
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.