ALI: ADAMEK DAŁBY SOBIE RADĘ Z KLICZKAMI

Kuba Walkowiak, Informacja własna

2010-08-26

Przedstawiamy Wam krótki wywiad z Sadamem Ali (9-0, 5 KO), którego polscy kibice mogli podziwiać w nocy z soboty na niedzielę, gdy walczył on w Prudential Center przed naszym Tomkiem Adamkiem (42-1, 27 KO). Ten 21-letni i utalentowany bokser wagi półśredniej opowiada między innymi o tym, kiedy stoczy swoją następną walkę oraz czy widzi "Górala" w pojedynku z którymś z braci Kliczko.  
 
- Sadam jesteś młodym i obiecującym zawodnikiem. Mógłbyś przedstawić bliżej swoją osobę oraz powiedzieć jakie masz sukcesy na swoim koncie?  

Sadam Ali: Tak, jestem młody. Swoje treningi rozpocząłem w wieku ośmiu lat. Teraz mam 21 i wydaje mi się, że duże doświadczenie. Moja kariera zmierza w dobrym kierunku, a w każdej kolejnej walce uczę się czegoś nowego i mam nadzieję, iż to pozwoli stać mi się lepszym. Walczyłem już w Prudential Center trzy razy i zawsze byli tam polscy kibice, którzy mi kibicowali. Bardzo im za to dziękuję!

- Jak często odbywają się Twoje treningi i gdzie?
SA: Trenuję sześć razy w tygodniu w swoim gymie na Brooklynie, gdzie mieści się także centrum sportowe.
 
- Kto jest Twoim ringowym idolem?
SA: Moim idolem jest Prince Naseem, którego walki zainspirowały mnie do uprawiania tego sportu. Lubię oglądać na youtube jak walczy .
 
- Swoją ostatnią walkę stoczyłeś 21. sierpnia w Prudential Center. Na tej samej gali w walce wieczoru zmierzył się Tomasz Adamek z Michaelem Grantem. Kiedy powrócisz na ring?
SA: Tak, ostatnią walkę stoczyłem właśnie wtedy, gdy swoją, piękną walkę wygrał również Adamek. Tomek to świetny pięściarz. Ja natomiast na ring powrócę 2 października i wystąpię na gali, gdzie walką wieczoru będzie pojedynek Zaba Judah z Michaelem Clarkiem.

- Czym się interesujesz oprócz boksu?
SA: Lubię chodzić do kina z rodziną i przyjaciółmi oraz grać w kręgle i koszykówkę.
 
- Czy według Ciebie Tomasz Adamek ma szanse w walce z Kliczko?
SA: Tak, myślę że Tomek dobrze by sobie poradził. Jest bardzo dobrym technicznie i szybkim bokserem, więc w pojedynku z Witalijem lub Władimirem dałby sobie radę.

- A jakie "World Kid" ma plany na najbliższą przyszłość?
SA: Chcę być mistrzem świata i zapisać się w historii tego sportu.
 
- Życzę Ci tego i dziękuję za wywiad.
SA: Ja również i pozdrawiam wszystkich kibiców boksu w Polsce.
 
Rozmawiał: Kuba Walkowiak