ALI: ADAMEK DAŁBY SOBIE RADĘ Z KLICZKAMI

Przedstawiamy Wam krótki wywiad z Sadamem Ali (9-0, 5 KO), którego polscy kibice mogli podziwiać w nocy z soboty na niedzielę, gdy walczył on w Prudential Center przed naszym Tomkiem Adamkiem (42-1, 27 KO). Ten 21-letni i utalentowany bokser wagi półśredniej opowiada między innymi o tym, kiedy stoczy swoją następną walkę oraz czy widzi "Górala" w pojedynku z którymś z braci Kliczko.  
 
- Sadam jesteś młodym i obiecującym zawodnikiem. Mógłbyś przedstawić bliżej swoją osobę oraz powiedzieć jakie masz sukcesy na swoim koncie?  

Sadam Ali: Tak, jestem młody. Swoje treningi rozpocząłem w wieku ośmiu lat. Teraz mam 21 i wydaje mi się, że duże doświadczenie. Moja kariera zmierza w dobrym kierunku, a w każdej kolejnej walce uczę się czegoś nowego i mam nadzieję, iż to pozwoli stać mi się lepszym. Walczyłem już w Prudential Center trzy razy i zawsze byli tam polscy kibice, którzy mi kibicowali. Bardzo im za to dziękuję!

- Jak często odbywają się Twoje treningi i gdzie?
SA: Trenuję sześć razy w tygodniu w swoim gymie na Brooklynie, gdzie mieści się także centrum sportowe.
 
- Kto jest Twoim ringowym idolem?
SA: Moim idolem jest Prince Naseem, którego walki zainspirowały mnie do uprawiania tego sportu. Lubię oglądać na youtube jak walczy .
 
- Swoją ostatnią walkę stoczyłeś 21. sierpnia w Prudential Center. Na tej samej gali w walce wieczoru zmierzył się Tomasz Adamek z Michaelem Grantem. Kiedy powrócisz na ring?
SA: Tak, ostatnią walkę stoczyłem właśnie wtedy, gdy swoją, piękną walkę wygrał również Adamek. Tomek to świetny pięściarz. Ja natomiast na ring powrócę 2 października i wystąpię na gali, gdzie walką wieczoru będzie pojedynek Zaba Judah z Michaelem Clarkiem.

- Czym się interesujesz oprócz boksu?
SA: Lubię chodzić do kina z rodziną i przyjaciółmi oraz grać w kręgle i koszykówkę.
 
- Czy według Ciebie Tomasz Adamek ma szanse w walce z Kliczko?
SA: Tak, myślę że Tomek dobrze by sobie poradził. Jest bardzo dobrym technicznie i szybkim bokserem, więc w pojedynku z Witalijem lub Władimirem dałby sobie radę.

- A jakie "World Kid" ma plany na najbliższą przyszłość?
SA: Chcę być mistrzem świata i zapisać się w historii tego sportu.
 
- Życzę Ci tego i dziękuję za wywiad.
SA: Ja również i pozdrawiam wszystkich kibiców boksu w Polsce.
 
Rozmawiał: Kuba Walkowiak

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PP23
Data: 26-08-2010 14:41:47 
Ciekawy zawodnik, szkoda ze z Prince'a naśladuje pajacowanie.
 Autor komentarza: xionc
Data: 26-08-2010 15:00:28 
Bardzo fajna walka, choc przeciwnik moze nie az tak wymagajacy, lub po prostu slabo sie na tle Alego zaprezentowal...
 Autor komentarza: Ironmen
Data: 26-08-2010 15:28:44 
- Czy według Ciebie Tomasz Adamek ma szanse w walce z Kliczko?
SA: Tak, myślę że Tomek dobrze by sobie poradził. Jest bardzo dobrym technicznie i szybkim bokserem, więc w pojedynku z Witalijem lub Władimirem dałby sobie radę.


Widać ze słodzi Team Adamek żeby go kolejne razy brali na przed walki. Ja zawsze wierzyłem w T. Adamka i jestem jego wielkim kibicem, ale z Klitschko zawsze widziałem czarno - serce mówi mi T. Adamek lecz rozum odpowiada 2metry większy zasięg ramion jeden i drugi atleta i od zawsze w HW, potężne ciosy itp.

Lecz nie ma rzeczy niemożliwych i na pewno będę trzymał kciuku i wiara będzie :)
 Autor komentarza: Srogi
Data: 26-08-2010 15:53:02 
PP23

Mnie osobiście brakuje w boksie takiego Princa czy Roya. Może Aliemu uda się do nich zbliżyć techniką. Narazie tylko pajacuje.
 Autor komentarza: nowy
Data: 26-08-2010 16:01:13 
Rozalski chwycił pomysł na walkę Adamek Sosnowski. Oto fragment wywiadu opublikowanego u konkurencji " :- To byłaby super walka! Zorganizowalibyśmy ją w USA. Albert pewnie nieźle by się sprzedał w pay-per-view, bo jest popularny w Anglii, gdzie widzowie mogliby wykupić walkę
- mówi Rozalski. Natomiast Adamek dodaje: - Mogę walczyć z każdym, z Albertem też. Znamy się przecież, choć nigdy razem nie sparowaliśmy. Taka walka byłaby super dla kibiców. "
Ciekawe czy to będzie ta łatwa walka Adamka o której się teraz wspomina ?
 Autor komentarza: PP23
Data: 26-08-2010 16:02:23 
Srogi
Tak wiem, mi tez czasem brakuje tego luzu, czy właśnie "pajacowania" ale popartego znakomita techniką, Ali narazie stawia to o czym mowie ponad poprawna technikę. Takie jest moje zdanie.
 Autor komentarza: zbigniewe
Data: 26-08-2010 16:23:59 
wiesz jak dalby rade z kliczkami ale co tam pomarzyć zawsze można
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 26-08-2010 16:26:19 
Szkoda, że nie powiedział tego o Adamku inny Ali - to by było bardziej budujące
 Autor komentarza: nopainnogain
Data: 26-08-2010 16:49:09 
Mysle ze w dzisiejszych czasach coraz zadziej bedziemy widzieli przedstawicieli stylu boksowania jak Prince czy RJ,boks sie zmienia i naprzeciw finezji wychodzi sila i konsekwentnosc,szczelna garda i kontrowanie tylko wtedy kiedy to bezpieczne,tacy artysci maja coraz mniejsze szanse.Kiedys bardziej sie bili niz boksowali.
 Autor komentarza: arnold82
Data: 26-08-2010 16:57:44 
A kogo obchodzi zdanie jakiegoś małolata z półśredniej. Może jeszcze niech zapytają woźnego z hali w której odbyła się walka albo pomocnika elektryka.
 Autor komentarza: jerry
Data: 26-08-2010 16:57:49 
Poszukiwacz ...ten inny Ali juz go docenil ..zapomniales ?
 Autor komentarza: Melock
Data: 26-08-2010 19:05:52 
Nie ma co brać pod uwagę takich wypowiedzi Rozalskiego. To jest biznesmen i on patrzy na sprawę przez pryzmat interesu. Takie zresztą jego zadanie, po to jest. Wybór należy do boksera a ten prędzej konsultuje się z trenerem przy wyborze zawodnika.

Zresztą piedzielenie o Sosnowskim to bzdura dziennikarska i nic więcej. Kto by chciał oglądać takie starcie, Polacy? A dlaczego niby mieliby chcieć oglądać walkę z Albertem. Spranie Gołoty to jeszcze przeszło bo to była gwiazda, ale Albert to pięściarz mizerny i mało popularny. Tak niestety jest, fani boksu go znają ale ogólnie to jeden z wielu. Adamek sprałby go niemiłosiernie i nie miałoby to dla niego żadnego sensu.
 Autor komentarza: nowy
Data: 26-08-2010 20:26:10 
Ale co dziwne Adamek sam wspomniał o tej walce w wywiadzie na stronie : http://www.eurosport.pl/boks/adamek-kontra-sosnowski_sto2442626/story.shtml.
Dlatego myślę, ze to mogła by być ta "lekka" walka Adamka.
 Autor komentarza: kabat0302
Data: 27-08-2010 10:08:52 
Ten Ali to świetnie zapowiadający się bokser,przypomina mi ,,prince" Naseema,tylko jeszcze musi nabrać doświadczenia bo do Hameda to mu jeszcze daleko ale fajnie się zapowiada...
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 27-08-2010 11:56:13 
jerry
nie pamiętałem o jego nagrodzie dla Adamka, ale w tej konkretnej sprawie Ali się publicznie nie wypowiadał - szkoda, bo ciekaw jestem co myśli o tym wszystkim legenda boksu, sam kiedyś sprawił niespodziankę z Foremanem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.