ZAVECK ZAPOWIADA ŻYCIOWĄ FORMĘ

Redakcja, Informacja własna

2010-08-11

4 września  w nowiutkiej hali Stozice w Lublanie, były mistrz Europy, Rafał Jackiewicz (36-8-1, 18 KO) stanie przed szansą zdobycia pasa zawodowego mistrza świata IBF wagi półśredniej. Czeka go jednak niezwykle trudne zadanie - musi pokonać ulubieńca miejscowej publiczności, Jana Zavecka (29-1, 17 KO).

Trenujący pilnie w swoim gymie SES Boxing Club w Magdeburgu, Słoweniec wydaje się być pewny zwycięstwa, zapewniając, że w dniu walki będzie w życiowej formie. Dodatkową motywacją do treningów jest dla niego świadomość, że będzie miał okazję zrewanżowania się Jackiewiczowi za jedyną w zawodowej karierze porażkę.

- Zrobię wszystko, by obronić tytuł mistrza świata. Nie mam nic przeciwko temu, by ten pojedynek zakończył się przed czasem, ale będę też przygotowany na walkę na pełnym dystansie - mówi mistrz świata.

W najbliższych dniach Zaveck, wraz z trenerem Dirkiem Dzemskim i odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne, Tommy`m Jagarincą, wybiera się na obóz treningowy grupy Wilfrieda Sauerlanda, gdzie będzie sparował z zawodnikami tamtejszej grupy.