SHAW: CLOUD ZA SŁABY, BUTE NASTĘPNY

Mistrz IBF w kategorii półciężkiej, Tavoris Cloud (21-0, 18 KO), niczym nie zaimponował Gary'emu Shawowi - promotorowi Chada Dawsona (29-0, 17 KO). Chwilę po pokonaniu Glena Johnsona (50-14-2, 34 KO) na sobotniej gali w St. Louis, 28-letni Amerykanin wyzwał posiadacza pasów IBO i WBC Interim do pojedynku.

- Jedyne czego dowiódł Cloud, to że Glen Johnson faktycznie się zestarzał. Tavoris jest nikim. Czy on naprawdę chce walki z Chadem? To nie byłaby mądra decyzja. W każdym razie to i tak nie nastąpi. Jeszcze jedno, według mojej punktacji Johnson minimalnie zwyciężył - powiedział Shaw.

W najbliższą sobotę "Bad" Chad zaboksuje z pełnoprawnym championem federacji WBC - Jean Pascalem (25-1, 16 KO) w Bell Centre w Montrealu. Jeśli Dawson pokona Kanadyjczyka, w następnej kolejności będzie chciał walczyć z mistrzem IBF w wadze super średniej - Lucianem Bute (26-0, 21 KO). Możliwości organizacyjnych jest w tym przypadku wiele. Bute może przenieść sie do wyższej kategorii, lecz obóz Amerykanina również zapewnia, że zejście do 168 funtów nie będzie stanowiło dla Chada problemu. Ostatnim rozwiązaniem jest ustalenie umownego limitu.

- Być może Chad nie będzie musiał zbijać, przecież Bute też może pójść w górę. Dzięku temu nie straciłby swojego pasa, a dostałby szansę zdobycia kolejnego. Teraz Chad skupia się na Pascalu, to nie będzie łatwa walka. Rozmowy na temat jego następnego przeciwnika są więc nieco przedwczesne - oznajmił promotor.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: glaude
Data: 11-08-2010 08:30:04 
"Rozmowy na temat jego następnego przeciwnika są więc nieco przedwczesne - oznajmił promotor."- to po co o tym mówisz? :D

Marketing, to jednak sztuka sprzedaży towaru zanim klient go zobaczy i dotknie :)
 Autor komentarza: Hammer5
Data: 11-08-2010 08:47:25 
Bute byłby dobrym przeciwnikiem dla Chada.
 Autor komentarza: Maynard
Data: 11-08-2010 09:28:53 
wg mojej punktacji, Tavoris jednak wygrał, choć minimalnie. Bute to jednak faktycznie wyższa półka.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 11-08-2010 10:00:08 
To ze Cloud dal wyrownana walka z Johnsonem nie swiadczy o nim zle..Glen to baaardzo doswiadczony bokser i Cloud nie ma sie czego wstydzic..Chcialbym obejzec jego walke z nieco przereklamowanych Dawsonem..
 Autor komentarza: zin
Data: 11-08-2010 10:25:23 
Dawson ostatnio nie walczył z nikim dobrym i młodym . Od dłuższego czasu obija dziadków. Myślę , że Bute by z nim wygrał.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 11-08-2010 11:32:31 
Chad się czegoś obawia, czyżby prawego sierpa Clouda, który jak się obudzi w ringu potrafi zrobić wiatrak, niestety zaraz potem zasypia niczym niedźwiedź zimą.
 Autor komentarza: tysiok
Data: 11-08-2010 15:19:08 
Dawson przereklamowany ?!
Myślę, że Dawson'a długo długo by nikt nie pokonał w półciężkiej.
Dla mnie to taki Mayweather tej kategorii .
Macie pretensje ,że walczył z "dziadkami"?
Skoro młodsi pretendenci mniej starają się o angaż w walce z nim to już nie jego wina .
Nie wiem czy zmiana kategorii wyjdzie mu na dobre (jego hiperszybkość będzie mniejszym atutem)ale na pewno tam się po prostu więcej dzieje.
Półcieżka ma się do superśredniej jak juniorcięzka do ciężkiej.
Na jego miejscu nie zmieniałbym kategorii do emerytury przy założeniu ,że nie przegra bo wtedy zmiana będzie konieczna (patrz kariera Adamka)
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 11-08-2010 15:21:51 
Dawson ma szanse udowodnic jakim jest bokserem z Pascalem..jesli wygra zdecydowanie wtedy zloze poklon w strone Dawsona..Poki co mimo wszystko obija emerytow i korzysta z posuchy w polciezkiej..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.