DIMITRENKO NOWYM MISTRZEM EUROPY

Łukasz Furman, foto: Andrzej Koneczny

2010-07-31

Aleksander Dimitrenko (30-1, 20 KO) triumfalnie powrócił po porażce z rąk Eddie Chambersa, wygrywając przed momentem przez TKO w piątej rundzie z wybitnie bojaźliwym Jaroslawem Zaworotnym (14-5, 12 KO).

Pierwsze osiem minut upłynęło pod znakiem lewego prostego "Saszy" i podwójnej gardy jego rywala. W ostatnich sekundach trzeciego starcia Dimitrenko zranił swojego rodaka prawym podbródkowym, ale na dokończenie dzieła zniszczenia zabrakło czasu. Po kolejnej nudnej rundzie, w przerwie przed piątą odsłoną poddenerwowany Michael Timm nakazał swojemu podopiecznemu agresywniejszy boks. Aleksander kiwnął głową, wyszedł na piątą rundę, doskoczył do przestraszonego przeciwnika i po minucie było już po wszystkim. Dimitrenko nowym mistrzem Europy wagi ciężkiej.