Ustaw jako stronę domową   Dodaj do ulubionych   Atom protocol   RSS protocol   Polska werjs językowa bokser.org   Boxing news on bokser.org    
KONTAKTREDAKCJASKLEPCHARYTATYWNIELINKIFORUMENGLISH      
  AKTUALNOŚCIARTYKUŁYWYWIADYFOTOGALERIEVIDEOBIOGRAFIEENCYKLOPEDIARANKINGIZAWODNICYBLOGI      
       ZAKŁADYPORADNIKZAŁÓŻ KONTOINFORMACJE
 

Archiwum wiadomości z dnia: 2010-07-24

 

JOEL JULIO PRZED ADAMKIEM

Marcin Łądka, Informacja własna

2010-07-24

Joel Julio (35-4, 31 KO) powróci na ring 21 sierpnia w New Jersey w hali Prudential Center. Jest to najbardziej znany polskim kibicom boksu obiekt na świecie. Tam większość swoich walk za oceanem toczy Tomasz Adamek. Kolumbijczyk ma właśnie za zadanie rozgrzać publiczność przed wyjściem "Górala" i Michaela Granta. Rywalem 25-letniego pięściarza będzie Jamaal Davis (12-6, 6 KO).

Julio pomimo młodego wieku stoczył już wiele trudnych walk co jest typowe dla południowców, zwłaszcza w niższych kategoriach wagowych. Dwukrotnie bez sukcesu walczył o pas mistrz świata. W ostatniej walce został znokautowany przez Alfredo Angulo. "Perro" jest w tej chwili w kapitalnej dyspozycji, więc ta porażka w żadnym wypadku wstydu nie przynosi.

Osobę Joela Julio można potraktować jako dobry omen dla Tomasza Adamka, ponieważ także przed pojedynkiem z Arreolą walczył tuż przed naszym mistrzem.

'TONY' RAZ JESZCZE POWALCZY O LICENCJĘ

Łukasz Furman, Las Vegas Review Journal

2010-07-24

Dokładnie miesiąc po odrzuceniu pierwszego wniosku, Antonio Margarito (38-6, 27 KO) znów postara się o licencję bokserską w stanie Nevada. 9 sierpnia "Tony" złoży wniosek o odzyskanie jej, a wszystko dlatego, że Bob Arum już szykuje mu mega walkę z Manny Pacquiao (51-3-2, 38 KO), do której miałoby dojść 13 listopada.

- Nawet jeśli komisja stanu Nevada ma dać mu licencję na jeden występ, nie ma problemu - stwierdził Arum, tu na zdjęciu z Margarito. W kuluarach mówi się, że jeżeli były dwukrotny mistrz świata kategorii półśredniej ponownie dostanie zakaz boksowania w Nevadzie, wówczas Arum zorganizuje mu potyczkę z Pacquiao w Meksyku.

AUSTRALIJSKIE GWIAZDY O SKANDALU W PERTH

Leszek Dudek, boxingscene.com

2010-07-24

Echa środowej walki o pas IBO w wadze junior ciężkiej wciąż nie milkną. Odbywany w Perth pojedynek zakończył się po 29. sekundach, gdy challenger - Paul Briggs (26-4, 18 KO) został wyliczony po nieczystym lewym prostym na skroń. Nokaut wyglądał tak nieprzekonująco, że wszczęto śledztwo mające na celu ustalenie, czy walka nie została sprzedana.

Oto jak tę niecodzienną sytuację skomentowały osobistości australijskiego boksu.

- Tak świat widzi teraz całą Australię. Boks powoli umiera w tym kraju - powiedział Lovemore N'dou (47-11-2, 31 KO), były mistrz IBF wagi junior półśredniej obecnie dzierżący pas IBO w limicie 147 funtów.

- Nie sądzę, by można było to odkręcić i jakoś się pozbierać. Australijski boks już wcześniej był na kolanach. Walka Green-Briggs to kolejny kopniak - twierdzi Jeff Fenech, dawny champion trzech kategorii wagowych.

- To było żałosne przedstawienie. Kompletnie niepotrzebne. W ostatniej dekadzie brakowało wiarygodności w walkach toczonych na terenie Australii - uważa Johnny Lewis, były trener Fenecha i Briggsa.

- Jestem pięściarzem PPV i zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli ludzie będą zmuszeni płacić za takie rozczarowania, to w końcu przestaną płacić. Przestaną interesować się boksem, a my stracimy popularność - zauważa Vic Darchinyan (35-2-1, 27 KO), były mistrz wag muszej i super muszej, który obecnie posiada pas IBO w kategorii koguciej.

- Boks wciąż będzie numerem jeden wśród sportów kontaktowych. Atomsfery podczas walki nie da się porównać z niczym innym - przekonuje Kostya Tszyu (31-2, 25 KO), były niekwestionowany mistrz wagi junior półśredniej, który ostatnio wyznał, że mimo 40. lat na karku wciąż myśli o boksie.

ORTIZ CHCE WALCZYĆ Z NAJLEPSZYMI

Marcin Łądka, boxingscene.com

2010-07-24

Victor Ortiz (27-2-1, 21 KO) jest zdziwiony, dlaczego jego nazwisko nie jest wymieniane wśród największych w kategorii junior półśredniej. Amerykanin twierdzi, że jest gotowy do walki z najlepszymi: Khanem, Maidaną oraz z Bradleyem.

Ortiz wraca na ring 18 września walką z Vivianem Harrisem (29-4-1, 19 KO) . Victor pragnie zrewanżować się Marcosowi Maidanie (28-1, 27 KO) za porażkę z ubiegłego roku. W tym pojedynku obaj byli na deskach i po przerwaniu walki Ortiz prowadził na wszytkich kartach sędziowskich 48:45 - przyp.Redakcja.

- Tiomothy Bradley twierdzi, że to on jest najlepszy w naszej dywizji. Co jest? Ja czekam na Ciebie! Amir Khan, mój chłopcze... mam do Ciebie wiele szacunku, ale na Ciebie też czekam. Widzę, że wielu ludzi poświęca więcej uwagi innym bokserowm niż mnie. Ja nie boję się nikogo. Maidana, czekam na Ciebie od dawna. Gdzie jesteś? Idę po Ciebie! - wyzywająco przemówił Ortiz.

NIEOBLICZALNY BAŃBUŁA

Marcin Łądka, boxrec.com

2010-07-24

Trwa piękny sen Polaka Michała Bańbuły (10-25-4, 0 KO). 29-latek, który wszystkie dotychczasowe walki zawodowe stoczył na Wyspach Brytyjskich. Podczas gali w Sunderland zanotował sensacyjny remis z miejscowym Brytyjczykiem Tonym Jeffriesem (7-0-1, 5 KO). Sędzia ocenił ten pojedynek stosunkiem punktowym 77:77. Jeffries jest, choć po tym remisie jego potencjał nieco się zmniejszył, wielką nadzieją boksu na Wyspach. Na IO w Pekinie zdobył brązowy medal w kategorii półcięzkiej.

W innym pojedynku zwycięzca ostatniej edycji turnieju "Prizefighter" w kategori cruiser Jon Lewis Dickinson (8-1, 2 KO) przegrał z Tyronem Wrightem (9-4-2, 4 KO) przez TKO w 3. rundzie. Dickinson tym samym udowodnił, że wcześniej wspomniany sukces zawdzięczał głównie Herbie Hide'owi, który wycofał się z niego po pierwszym pojedynku.

WOLAK NIE ZAWALCZY Z CHAVEZEM

Marcin Łądka, boxingscene.com

2010-07-24

Od jakiegoś czasu dochodziły do nas informacje, że następnym rywalem Pawła Wolaka (27-1, 17 KO) będzie Julio Cesar Chavez Jr. (41-0-1, 30 KO). Walka miała sie odbyć 11 września w Meksyku. Głos w sprawie ewentualnego pojedynku zabrał menedżer Wolaka Ivan Edwards:

- Chceliśmy z nim walczyć i wierzyliśmy, że Paweł jest w stanie pokonać Chaveza. Niestety, oczekiwaliśmy 90 tysięcy dolarów a oni są w stanie zapłacić nam jedynie 75 tysięcy. To jest znacząca różnica - powiedział menadżer Polaka.

Edwards dodał, że Top Rank poszukuje już nowego rywala dla pochądzącego z Dębicy Wolaka. Nie ma jeszcze żadnych informacji kto jest brany pod uwagę.

PACQUIAO vs MARGARITO W MESKYKU LUB VEGAS

Leszek Dudek, boxingscene.com

2010-07-24

Bob Arum poinformował media, że 13 listopada w Meksyku lub Las Vegas Manny Pacquiao (51-3-2, 38 KO) zaboksuje z Antonio Margarito (38-6, 27 KO) o wakujący pas WBC w wadze junior średniej. "Tony" jeszcze raz wystąpi o przywrócenie licencji bokserskiej w stanie Nevada, lecz jeśli Komisja ponownie odmówi, wówczas walka odbędzie się w Monterrey.

Drugą opcją dla "Pacmana" był mistrz federacji WBA w limicie 154 funtów - Miguel Cotto (35-2, 28 KO). Portorykańczyk ma już na koncie jedną walkę z Manny'm i z pewnością nie wspomina jej najlepiej. W listopadzie 2009 "Junito" został przez Filipińczyka zastopowany w ostatniej odsłonie.

- Pacquiao rozbił Miguela i nawet tak znakomity trener jak Emanuel Steward nie sprawi, by ludzie kupili tę walkę. Nie zważając na kontrowersje związane z Margarito, nikt nie zaprzeczy, że to kapitalny zawodnik i prawdziwy wojownik. Ten pojedynek będzie świetny niezależnie od tego jak długo będzie trwał. Margarito potrafi boksować tylko w jeden sposób. Wciąż idzie do przodu. Ludzie chcą to zobaczyć - zapewnia prezydent Top Rank.

BALZSAY-DAARI W HAMBURGU

Marcin Łądka, Informacja własna

2010-07-24

Niedawno informowaliśmy, że Karoly Balzsay (21-2, 15 KO) przygotowywuje się do następnej walki razem z Piotrem Wilczewskim. Nic w tym dziwnego, ponieważ Węgier zmierzy się 31 lipca w Hamburgu z Francuzem Aziziem Daari (24-14-4, 20 KO). Był to bardzo precyzyjny ruch w wykonaniu byłego mistrza świata. W kwietniu br. Wilczewski i Daari dali bardzo dobry pojedynek w Dzierżoniowie. "Wilk" w dobrym stylu wypunktował wówczas Daariego na dystansie 10. rund.

Węgier najpierw utracił pas WBO kategorii super średniej w walce z Robertem Stieglietzem a później niespodziewanie przegrał z Niemcem Eduardem Gutknechtem. Stawką drugiego pojedynku był tytuł Interkontynentalny tej samej federacji. Walka z doświadczonym Francuzem jest pierwszym punktem w recepcie dla Balzsaya na powrót do czołówki wagi super średniej.

'PACMAN' BĘDZIE SPAROWAŁ Z CHAVEZEM

Leszek Dudek, boxingscene.com

2010-07-24

Freddie Roach, szkoleniowiec Manny'ego Pacquiao (51-3-2, 38 KO), zamierza skorzystać z pomocy Julio Cesara Chaveza Jr. (41-0-1, 30 KO), który ma być głównym sparingpartnerem filipińskiego gwiazdora. Nad przygotowaniem fizycznym "Pacmana" czuwać będzie niezastąpiony Alex Ariza. Obóz przygotowawczy najlepszego pięściarza P4P rozpocznie się w połowie września.

Młody Chavez najprawdopodobniej wróci na ring 11 września. Wygląda na to, że jego rywalem będzie pochodzący z Dębicy Paweł Wolak (27-1, 17 KO). Dla Julia będzie to druga walka pod okiem Roacha. Za kilka tygodni powinniśmy poznać odpowiedź na pytanie czy 24-letni Meksykanin dalej będzie rozwijał się w tak szybkim tempie.

PIERWSZY TEST GUSTAFSSONA

Marcin Łądka, Informacja własna

2010-07-24

Szwedzi mają kilka bardzo ciekawych nazwisk w historii kategorii ciężkiej. To największe to oczywiście Ingemar Johansson, który w 1959 roku siedmiokrotnie podczas jednej rundy położył na deski samego Floyda Pattersona i zdobył tytuł mistrza świata. Współcześnie najbardziej rozpoznawalnym ciężkim jest Attila Levin (34-3, 27 KO). Levin najbliższy pojedynek stoczy z byłym mistrzem świata w kategorii cruiser 42-letnim Robertem Danielsem (49-9-1, 41 KO). Ten 33-latek nie jest jednak materiałem na championa. Szwedzi pokładają teraz swoje nadzieje w innym zawodniku.

Mowa o Andreasie Gustafssonie (5-0, 3 KO), który w Szwecji uznawany jest za wielki talent. W czasach amatorskich pokonał m. in wysoko na punkty Davida Haye (24-1, 22 KO). 30-letni pięściarz boksuje zawodowo już od półtora roku i przyszedł czas na jakiś poważniejszy pojedynek. 24 września w Karlstad zmierzy się on z Duńczykiem Clausem Bertino (12-2, 8 KO). Bertino wybitnym wirtuozem nie jest ale należy mu oddać, że w ostatnim pojedynku wygrał na punkty z byłym mistrzem Europy Paolo Vidozem. Nie można też pozostawić bez  komentarza tego, że Włoch walczy już tylko zarobkowo. Świadczy o tym chociażby ostatnia walka z Ustinowem oraz mało sportowa sylwetka (122 kg przy wzroście 191 cm).

SZUMENOW OBRONIŁ TYTUŁ

Łukasz Furman, Informacja własna

2010-07-24

Zaczęło się źle, ale wszystko skończyło się szczęśliwie - tak pokrótce można opisać pierwszą obronę Beibuta Szumenowa (10-1, 6 KO) pasa WBA kategorii półciężkiej. Mistrz już w pierwszej rundzie nadział się na mocny lewy sierpowy Wiaczeslawa Użełkowa (22-1, 14 KO) i zapoznał się z deskami.

Kazach pozbierał się jednak szybko i w trzecim starciu to on posłał rywala na matęringu i od tego momentu przejął inicjatywę w pojedynku. Zepchnął Ukraińca do głębokiej defensywy, zapewniając sobie zwycięstwo u wszystkich sędziów, którzy punktowali 117:109 i dwukrotnie 118:108.

CHISORA: POWIETKIN OSIĄGNĄŁ SZCZYT SWOICH MOŻLIWOŚCI

Łukasz Furman, Informacja własna

2010-07-24

Derek Chisora (13-0, 8 KO), jeden z najgorętszych prospektów wagi ciężkiej, skontaktował się z redakcją BOKSER.ORG by podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat odwołanej walki Aleksandra Powietkina (19-0, 14 KO) z Wladimirem Kliczko.

- Chciałbym odnieść się do ostatnich wydarzeń, mam na myśli niepowodzenie w doprowadzeniu do pojedynku Kliczko vs Powietkin. Dokładnie tak jak myślałem i co wyraziłem będąc w Polsce, Aleksander Powietkin jest kolejnym marnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego, który prowadzi swoja grę. Najlepsi zawsze powinni walczyć z najlepszymi i jeśli tylko nadarzy się okazja by toczyć bój o tytuł mistrzowski, musisz złapać tę szansę obiema rękoma i jej nie wypuścić z rąk. Ja tak właśnie zrobię, kiedy tylko nadejdzie moja szansa. Zrobię to dlatego, ponieważ wierzę w swoje możliwości i siłę. Powietkin widać osiągnął już szczyt swoich możliwości i wycofał się, gdy okazało się, że góra na którą wchodzi jest za wysoko. Po unifikacji tytułów British and Commonwealth, potem zabiorę się za zdobycie tytulu mistrza Europy. Będę pukać do wszystkich drzwi, a mój pierwszy przystanek będzie nazywał się Aleksander Powietkin - zakończył Chisora, który już 18 września da rewanż innej wschodzącej gwieździe wagi ciężkiej, Samowi Sextonowi (13-1, 6 KO), za porażkę jaką mu zadał dwa lata temu.

PAWEŁ WOLAK DEMENTUJE

Marcin Filipowski, Informacja własna

2010-07-24

Paweł Wolak (27-1, 17 KO) zdementował informację, jakoby negocjacje z obozem Julio "Cesarem" Chavezem Jr. (41-0-1, 30 KO) rozbiły się o pieniądze. "Wściekły Byk" przyjął wszystkie warunki jakie mu zaproponowano, do walki jednak jeszcze nie dojdzie, a obóz Meksykanina szuka innego przeciwnika.

- Jakie 90 tysięcy, zgodziłem się nawet nie na 75, a 70 tysięcy. Przyjmowałem każde warunki i mogę walczyć z nim choćby za darmo, bo teraz mnie wkurzyli, kiedy dowiaduję się, że Julio Cesar Chavez Jr. zamiast powiedzieć, że chodzi mu o to, iż się mnie boi, to mówi o pieniądzach. On wie, że ja gwarantuję mu prawdziwą wojnę, a on chce ładnie wyglądać, i wyjdzie do ringu 11. września z jakimś "boomem" za 10 tysięcy żeby go sprać. To cała prawda na temat negocjacji. I bądźcie pewni, że mi nie ucieknie, prędzej czy później dopadnę go w ringu! - powiedział nam Paweł Wolak.

KESSLER ROZPOCZYNA PRZYGOTOWANIA

Leszek Dudek, boxingscene.com

2010-07-24

Mikkel Kessler (43-2, 32 KO), trzykrotny mistrz wagi superśredniej, rozpoczyna przygotowania do trzeciej rundy fazy grupowej Super Six. Rywalem duńskiego gwiazdora będzie Allan Green (29-2, 20 KO), którego jedyną szansą na wejście do półfinału jest znokautowanie "Wikinga".

- Skończyła się zabawa. Mikkel odpoczął już po walce z Frochem i wraca do treningów. Nie obejdzie się bez krwi, potu i łez. Byłem zadowolony z jego ostatniego występu, ale tym razem oczekuję jeszcze lepszej postawy - powiedział jego szkoleniowiec, Jimmy Montoya.

- To była świetna walka i cieszyłem się z odzyskania mistrzowskiego pasa. Rozkoszowałem się chwilami odpoczynku i wakacjami, ale czas wracać na salę i przygotowywać się pod Greena. W stawce jest nie tylko mój tytuł, ale też awans do półfinałów Super Six. 25 września muszę zwyciężyć i jestem przekonany, że pod okiem trenera i teamu zdołam tego dokonać - zapewnia Kessler. Pojedynek odbędzie się na terenie Danii, dokładna lokalizacja nie jest jeszcze znana.

WAKACYJNY KONKURS TOMASZA ADAMKA

Redakcja, Informacja własna

2010-07-24

CHAMBERS O SYTUACJI W WADZE CIĘŻKIEJ

Łukasz Furman, fighthype

2010-07-24

Po porażce z Władimirem Kliczko cały czas odpoczywa Eddie Chambers (35-2, 18 KO). 28-letni Amerykanin myślał nawet o zbijaniu kilogramów do dywizji cruiser, ale ostatecznie postanowił kontynuować karierę w królewskiej kategorii. "Szybki" odniósł się do braci Kliczko i ich potencjalnych, kolejnych występów.

- Powietkin chyba czeka aż bracia Kliczko skończą karierę, ale i bez nich jest i tak sporo dobrych zawodników - ocenił postawę Aleksandra Powietkina Amerykanin, który przecież właśnie z nim zanotował pierwszą zawodową porażkę.

Chambers wypowiedział się także na temat spekulacji, jakoby Shannon Briggs miał zostać kolejnym pretendentem Witalija Kliczki - Według mnie to będzie dla Kliczkiznacznie niebezpieczniejsza walka niż ludzie sądzą. Sparowałem z Briggsem i mogę śmiało powiedzieć, iż bije najmocniej na świecie, z Władimirem włącznie - zakończył Chambers.

PAWEŁ WOLAK GOTOWY NA WYZWANIA

Marcin Filipowski, Nagranie własne

2010-07-24

Zapraszamy na wywiad z mieszkający na stałe w USA w stanie New Jersey Pawłem Wolakiem (27-1, 17 KO). Wywiad był zarejestrowany wczoraj, kiedy wszystko wskazywało na to, że Polak zawalczy Julio Cesarem Chavezem Jr. (41-0-1, 30 KO). Dzisiaj menedżer Polaka Ivan Edwards poinformował, że strony nie doszły do porozumienia finansowego. Juz jutro obszerny materiał z przygotowań Pawła Wolaka.

BASILE NA PUNKTY

Redakcja, Informacja własna

2010-07-24

Czternaście zwycięstw z rzędu zagwarantowało Gonzalo Omarowi Basile (47-4, 23 KO) jedenastą pozycję w rankingu federacji WBO wagi ciężkiej. Dziś w nocy ten dwumetrowy bokser z Argentyny wygrał piętnasty kolejny pojedynek, broniąc tym samym pasów WBC Latino oraz WBC Mundo Hispano.

36-letni Basile (WBO # 11, WBC #19) uporał się gładko z Danielem Bispo (22-14, 16 KO) z Brazylii, wygrywając jednogłośnie na punkty po dziesięciu rundach.

TOMASZ ADAMEK MIESIĄC PRZED WALKĄ

Marcin Filipowski, Nagranie własne

2010-07-24

CZĘŚĆ 4: TOMASZ ADAMEK PRZED SPARINGAMI
CZĘŚĆ 3: TOMASZ ADAMEK ĆWICZY PORUSZANIE SIĘ W RINGU >>
CZĘŚĆ 2: TOMASZ ADAMEK WALCZY Z CIENIEM >>
CZĘŚĆ 1: TOMASZ ADAMEK PRZED TRENINGIEM >>
TOMASZ ADAMEK - SERWIS SPECJALNY >>

Panel logowania
Login:
Hasło:
 
 
Zapamiętaj
Bokser.org przegląda teraz 3494 gości
oraz 79 zalogowanych użytkowników.
















Tomasz Adamek
Wojciech Bartnik
Krzysztof Bienias
Mariusz Cendrowski
Michał Chudecki
Krzysztof Cieślak
Andrzej Fonfara
Paweł Głażewski
Krzysztof Głowacki
Andrzej Gmitruk
Andrzej Gołota
Robert Gortat
Tomasz Hutkowski
Rafał Jackiewicz
Łukasz Janik
Damian Jonak
Rafał Kaczor
Paweł Kołodziej
Dawid Kostecki
Adam Kownacki
Aleks Kuziemski
Kamil Łaszczyk
Marcin Łęgowski
Łukasz Maciec
Przemysław Majewski
Mateusz Malujda
Mateusz Masternak
Łukasz Maszczyk
Karolina Michalczuk
Grzegorz Proksa
Marcin Rekowski-Jerzyk
Cezary Samełko
Dariusz Sęk
Dariusz Snarski
Albert Sosnowski
Grzegorz Soszyński
Michał Syrowatka
Kamil Szeremeta
Krzysztof Szot
Artur Szpilka
Daniel Urbański
Mariusz Wach
Andrzej Wawrzyk
Piotr Wilczewski
Krzysztof Włodarczyk
Paweł Wolak
Maciej Zegan
Krzysztof Zimnoch
Statystyki

MMA Boks Tomasz Adamek MŚ w Piłce Nożnej - RPA 2010