FROCH ROZPOCZYNA PRZYGOTOWANIA

Wkrótce były mistrz WBC wagi super średniej, Carl Froch (26-1, 20 KO), rozpocznie 10-tygodniowe przygotowania do walki z Arthurem Abrahamem (31-1, 25 KO). Pojedynek odbędzie się 2 października w Monako i "Kobra" nie może pozwolić sobie na drugą z rzędu porażkę.

Przed miesiącem 33-letni Brytyjczyk został ojcem i niełatwo przychodzi mu powrót do obowiązków zawodowego pięściarza.

- Muszę skupić się na boksie i podczas przygotowań nic nie może zakłócać mojej koncentracji. Opuszcenie rodziny nie przyjdzie mi łatwo, lecz wiem, że nie mogę pozwolić sobie na zaniedbanie treningów - powiedział Froch.

"Kobra" będzie się przygotowywać wraz z kilkoma kandydatami do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w 2012 roku. Już dziś wiadomo, że jego walkę z "Królem Arturem" punktować będzie trzech amerykańskich sędziów.

- Sparowałem już trochę z Anthonym Agogo, Stevem Simmonsem i Frankiem Buglioni. Oni dają z siebie wszystko, bo chcą znaleźć się w reprezentacji Wielkiej Brytanii. Są jak gazele, szybcy i zwinni. Nikt nie ma pewnej pozycji i to dodatkowo ich motywuje. Każdą walkę biorę na serio, ale zdarza się, że podczas przygotowań odczuwam monotonię. Tym razem jest inaczej, bo ci młodzi, ambitni pięściarze, którzy mnie otaczają, pomagają mi zachować skupienie - zapewnia uczestnik Super Six.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: shannon0briggs
Data: 21-07-2010 09:29:16 
Oj Abraham zrobi Frochowi baaardzo ciężkie KO. Zobaczycie...
 Autor komentarza: Adam89
Data: 21-07-2010 11:16:41 
Też stawiam na wygraną Abrahama przez KO. No i wszystko wskazuje na to, że będą dobra walka.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 21-07-2010 11:30:11 
Froch zero obrony, gdyby Kesler miał takiego młota w łapie jak Artur to chyba Carlowi odechciałoby się walczyć. Zgadzam się z KO na Frochu
 Autor komentarza: Daw
Data: 21-07-2010 14:28:38 
Po prostu bedzie rzeź,ta walka wzbudza u mnie wielkie emocje,a co do wyniku to stawiam na Abrahama przez ciezki nokaut,bedzie sie dzialo!
 Autor komentarza: Wojtek1987
Data: 21-07-2010 17:29:09 
a ja powiem przewrotnie że wygra Froch
lubię tego gościa i moim zdaniem nie jest bez szans , może być tak jak mówicie , ale nie przesądzał bym tu z góry wyniku walki

myślę że Froch doskonale zdaje sobie sprawę z siły ciosu Abrahama i będzie trzymał ręce wyżej , inna sprawa że on ma taki styl walki , co wcale nie świadczy o tym że nie ma obrony , Proksa i Gołota też czasem walczą/walczyli z opuszczonymi rękami , a to że przyjmie zawsze w walce jakąś bombę to już inna sprawa , szczenę ma dobrą więc nie jest źle , a Abraham na pewno ma silniejszy niż Kessler cios , ale też bym tego aż tak bardzo nie przeceniał , poza tym jest dość schematyczny i dobrze wykonany , dobry plan taktyczny może tu załatwić sprawę , do tego jeszcze dodał bym psychikę która niewątpliwie jest atutem Frocha
Abraham w ostatniej walce pokazał że jednak czasem puszczają mu nerwy ( nie zapominając rzecz jasna o oskarowej grze Dirrela )
 Autor komentarza: Wojtek1987
Data: 21-07-2010 17:32:18 
chociaż lubię tak na prawdę obu , jak to już kiedyś pisałem - Abraham to jeden z nielicznych nienaciąganych , prawdziwych niemieckich ( pomijając to że naturalizowany ) mistrzów
 Autor komentarza: Faraon
Data: 21-07-2010 18:01:38 
Froch? Stawiam na Abrahama i i nalezy mu sie za obelgi Kesslerowi za Joe Calzaghe.
 Autor komentarza: eLSzabeL
Data: 21-07-2010 19:15:00 
Kobra ma za twardy łeb na Abrahama do tego ma żelazne piesci Stawiam na Frocha przez KO
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.