PACQUIAO I MARGARITO ZABOKSUJĄ O WAKAT PO MARTINEZIE?

Leszek Dudek, boxingscene.com

2010-07-14

Jeżeli Floyd Mayweather Jr. (41-0, 25 KO) do końca tygodnia nie zdecyduje się na pojedynek z Mannym Pacquiao (51-3-2, 38 KO), to filipiński gwiazdor stanie przed szansą poprawienia własnego rekordu i zdobycia mistrzowskiego pasa w ósmej kategorii wagowej.

"Pacman" będzie miał do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich to rewanż z aktualnym championem federacji WBA w kategorii junior średniej - Miguelem Angelem Cotto (35-2, 28 KO), którego w listopadzie 2009 roku zastopował na dwie minuty przed ostatnim gongiem.

Drugim wyjściem jest pojedynek z antybohaterem ostatnich kilkunastu miesięcy - Antonio Margarito (38-6, 27 KO). Trzykrotny mistrz wagi półśredniej nie ma licencji uprawniającej go do toczenia walk na terenie Stanów Zjednoczonych, ale jest klasyfikowany przez WBC na pierwszej pozycji w limicie 154 funtów.

Jeśli Pacquiao wybierze pojedynek z "Tonym", stawką będzie wakujący pas World Boxing Council, choć Filipińczyk nie jest uwzględniony w rankingu wagi junior średniej. Znajdujący się na drugiej pozycji Saul Alvarez (33-0-1, 25 KO) planuje zbić wagę do 147 funtów, a "Pacman" z pewnością pojawi się bardzo wysoko, gdy podejmie decyzję o przeniesieniu w górę.

- Sergio Martinez zwakował tytuł, więc Margarito i Pacquiao mogą o niego walczyć. Niedawno spotkałem się z przedstawicielami pewnego wschodniego państwa i jestem bardzo zadowolony z przebiegu wstępnych rozmów. Chcą, by walka odbyła się tam rano i dzięki temu nie powinno to wpłynąć na wyniki transmisji PPV. Nie mam wątpliwości, że będzie to wielki hit, jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli - powiedział tajemniczy Arum.