SCOOP MALINOWSKI O DECYZJI HBO

Redakcja, boxinginsider.com

2010-07-09

Znany komentator sportowy Scoop Malinowski, nie może się nadziwić decyzji szefa HBO Sports, który zrezygnował ze starania się o prawa do transmisji najbliższych walk braci Kliczko. Ross Greenburg stwierdził, że waga ciężka straciła zainteresowanie w USA, a jego stacja jest zainteresowana wyłącznie pojedynkami Witalija Kliczko (40-2, 38 KO) bądź Władimira Kliczko (54-3, 48 KO)  z Davidem Haye'em (24-1, 22 KO), albo któregoś z nich z Tomaszem Adamkiem (41-1, 27 KO).

ROSS GREENBURG O DECYZJI HBO >>

- Wyobraźcie sobie, że szef telewizji stwierdza, że dwaj najwięksi bokserzy w historii wagi ciężkiej, są nudni do oglądania. Tytuł mistrza świata wagi królewskiej, nagle stał się nudny - pisze Scoop Malinowski.

- Z całym szacunkiem dla szefa HBO Sports, ale myli się w swojej opinii wobec braci Kliczko. Dlatego, że "najlepsze na świecie" nie może być "nudne". Bycie najlepszym na świecie w czymkolwiek, a tym bardziej w bokserskiej wadze ciężkiej, jest fenomenalnym osiągnięciem, które wymaga niesamowitego poświęcenia i hartu ducha. Bracia Kliczko są najlepsi, i są moim zdaniem fascynującymi osobistościami.

- Oczywiście, że niektóre walki braci Kliczko były rozczarowaniem, ale przecież takie same odczucia towarzyszyły pojedynkom  Ali-Young, Ali-Terrell, Tyson-Smith, Tyson-Tucker, Dempsey-Tunney, Holmes-Witherspoon, i wielu innym. Wszyscy wielcy sportowcy, w różnych dyscyplinach sportu, mieli gorsze momenty, które rozczarowywały. Mimo to nie rozumiem, jak pan Greenburg mógł nie zauważyć, że bracia Kliczko zdominowali wagę ciężką, że tacy oponenci jak  Arreola, Peter, Byrd, Thompson, Gomez, Chagaev, Austin, Brewster, Rahman, Johnson, wyglądali przy nich jak źle dobrani, niższej klasy pięściarze, którzy nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki - konkluduje Scoop Malinowski.