HBO GOTOWE POSTAWIĆ NA ADAMKA

Redakcja, ESPN

2010-07-09

Szef telewizji HBO Sports, Ross Greenburg poinformował, że telewizja, którą kieruje, nie będzie się starała o prawa do transmisji pojedynku Władimira Kliczko (54-3, 48 KO) z Aleksandrem Powietkinem (19-0, 14 KO). Greenberg wyraził także brak zainteresowania stacji następną walką drugiego z ukraińskich braci, Witalija Kliczko (40-2, 38 KO).

TOMASZ ADAMEK - SERWIS SPECJALNY >>

- Waga ciężka straciła zainteresowanie w USA. Myślę, że mamy tak wielu znakomitych pięściarzy w niższych kategoriach wagowych, że wraz z nimi przeczekamy gorsze czasy dla wagi ciężkiej. Wszystko wyglądałoby inaczej, gdybyśmy mieli czempiona z USA, niestety na dzień dzisiejszy możemy tylko o tym pomarzyć. Jesteśmy tylko zainteresowani pokazaniem walki Kliczki z Davidem Haye'em, lub jednego z tych dwóch z Tomaszem Adamkiem - powiedział szef HBO Sports. Greenburg podkreślił też, że rozumie motywy braci Kliczko, którzy wolą walczyć w Niemczech niż za oceanem.

- Byłoby wspaniale, gdyby któryś z braci Kliczko przyjechał zawalczyć w USA. Zapewne taka walka pomogła by w odzyskaniu zainteresowania wagą ciężką w naszym kraju. Jednak rozumiem, że bracia Kliczko mają dostateczne powody finansowe, aby nie wybierać się na pojedynki do USA. Zyskali ogromną popularność w Niemczech, dlatego też rozumiem ich doskonale, że chcą kontynuować swój biznes właśnie tam.