POWIETKIN ZBROI SIĘ W NEW JERSEY

Przemysław Osiak, turnir.com.ua

2010-07-08

Najbliższy rywal Władimira Kliczko (54-3, 48 KO), Aleksander Powietkin (19-0, 14 KO) zaczął przygotowania do walki zaplanowanej na 11. września w niemieckim Frankfurcie. Pięściarz znajduje się na obozie przygotowawczym w New Jersey i według słów jego menedżera, Władimira Hriunowa, czuje się bardzo dobrze.

60 SEKUND Z ALEKSANDREM POWIETKINEM >>

- Planujemy pracować tu ze sparingpartnerami, jednak w tym momencie nie mogę podać żadnych nazwisk - powiedział Hriunow. - Wśród nich będzie przynajmniej dwóch byłych mistrzów świata, a ogólnie planujemy ściągnąć około dziesięciu dobrych pięściarzy do pomocy w przygotowaniach.

Hriunow poinformował również, że będzie naciskać na to, aby w kontrakcie na walkę znalazł się punkt dotyczący obowiązkowej kontroli dopingowej na zasadach olimpijskich. - Obecnie czekamy na kontrakt i mam nadzieję, że Władimir zgodzi się na reguły WADA potrzebne do organizacji kontroli - powiedział menedżer.

WYWIAD. WŁADIMIR KLICZKO DLA BOKSER.ORG  >>

Przypomnijmy, że młodszy z braci Kliczko do tej pory, między innymi w rozmowie z BOKSER.ORG, zapewniał o swojej gotowości do przeprowadzenia takich badań. Jeśli wierzyć jego słowom, to kwestia testów nie stanie się kolejną okazją do krytyki ze strony Hriunowa.