'WOJOWNIK' MA MISTRZOWSKIE ASPIRACJE

Jarosław Drozd, fot. Echo Matthey

2010-07-08

Czołowy "cruiser", Shawn Hawk (20-1, 17 KO) jest dumny ze swojego pseudonimu "The Sioux Warrior". To w tej chwili jeden z dwóch najlepszych - obok George`a Tahdooahnippaha - pięściarzy amerykańskich, w których żyłach płynie indiańska krew.

Shawn, syn byłego amatorskiego pięściarza, Raya Hawka, jako dziecko zamieszkał z rodzicami w Chicago, gdzie w wieku 6 lat rozpoczął bokserską edukację. Rok później stoczył pierwszą oficjalną walkę. W czasie sportowego "dorastania" wygrał m.in. dwukrotnie turniej o tzw. Little Silver Gloves, a jako junior również dwa razy okazał się najlepszym zawodnikiem w National Police Athletic League.

Kiedy skończył 16 lat postanowił wrócić do rezerwatu Crow Creek Sioux. Dwa lata później podpisał zawodowy kontrakt. Po stoczeniu 15 maja 2004 r. pierwszej zawodowej walki, przeprowadził się do Idaho, gdzie jeszcze do niedawna trenował pod opieką trenera i zarazem menedżera, Moe Smitha. Dzisiaj liczy sobie 26 lat i gdyby nie ubiegłoroczna porażka z Matt`em Godfrey`em, zapewne szykowałby się teraz do rywalizacji o któryś z mistrzowskich pasów.

Biorąc pod uwagę amerykańskie realia, zapewne niebawem dostanie swoją kolejną szansę...