PAVLIK PRZED WYBOREM

Kelly Pavlik (36-2, 32 KO), do niedawna dominator wagi średniej, na przełomie kwietnia i maja zapowiedział, że przenosi się do kategorii super średniej lub półciężkiej, lecz dziś ponownie rozważa swoje położenie.

17 kwietnia "Duch" przegrał z Sergio Gabrielem Martinezem (45-2-2, 24 KO) i stracił pasy WBC i WBO. Kilka dni później Cameron Dunkin, manager Pavlika, poinformował media o przeniesieniu podopiecznego do wyższej kategorii. Team pięściarza bronił się przez zarzutami kibiców za przyczynę porażki podając problemy z osiągnięciem limitu 160 funtów.

Teraz chcący utrzymać się w HBO Kelly ponownie staje przed trudnym wyborem. Mieszkaniec Youngstown może przenieść się do niezwykle mocno obsadzonej kategorii super średniej, w której nie będzie miał olbrzymiej przewagi w warunkach fizycznych, a rywale będą tak samo silni i przeważnie szybsi oraz lepsi technicznie (Bute, Ward, Dirrell, Abraham, Kessler). Być może Pavlik wybierze półciężką, w której króluje Chad Dawson, ale w limicie 175 funtów  nie ma walk za wielkie pieniądze. Ostatnią opcją jest pozostanie w wadze średniej, co z pewnością będzie możliwe, jeśli Kelly zatrudni specjalistę od przygotowania fizycznego. Pod okiem światowej klasy fachowca "Duch" może zdołać bezpiecznie osiągnąć limit 160 funtów, a tam czeka go przecież rewanż z Martinezem, a w odwodze są chociażby Sturm, Williams i Mundine.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-07-2010 15:03:01 
Kelly Pavlik faktycznie jest troche w kiepskim polozeniu..W super sredniej na pewno nie bedzie dominatorem i sa duze szanse na to ze bedzie pojedynki przgerywal z czolowka ale jest tez najwieksza kasa do wyjecia..W sredniej czeka Hybryda Wiliams i rewanz z Martinezem..Polciezka wydaje sie najlpesza opcja..Poza Dawsonem, Cloudem i dziadkiem z Jamajki nie ma zbyt duzej konkurencji i tu moze mogly Pavlik zaistniec..
 Autor komentarza: tonka
Data: 07-07-2010 15:14:06 
Zgadzam się, lukaszenko.
Z Cloudem (którego bardzo lubię za styl) nie miałby łatwo i pewnie by poległ. Z Dawsonem (co prawda nudnym, ale technicznie niemal perfekcyjnym) też stałby na straconej pozycji. Pytanie jeszcze, co w konfrontacjach z takim jak Pascal (mój ulubieniec...dodam). Jean również jest bardzo mocny, lubi się bić i często przeważa.
Chyba rozwiązanie tej wagi byłoby najrozsądniejsze, ale tak czy siak "Duch" ma niezły orzech do zgryzienia.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 07-07-2010 15:37:21 
tonka
Tak Pascal uszedl mojej uwadze ale jego takze nalezy zaliczyc do czolowki polciezkiej..Tak czy owak Pavlik tu mialby czyba najmniejsza konkurencje na chwile obecna..Choc wydaje mi sie ze Kelly i tak jest juz skonczony..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.