W CZWARTEK WALCZY COMANCHE BOY

Jarosław Drozd, Informacja własna

2010-07-07

Jutro na gali boksu zawodowego w Remington Park w stanie Oklahoma kolejny pojedynek stoczy George "The Comanche Boy" Tahdooahnippah (23-0-1, 18 KO - na zdjęciu). 31-letni Indianin skrzyżuje rękawice z weteranem Dezi Fordem (24-28-2, 9 KO).

Przypominamy, że Tahdooahnippah, obok Shawna "The Sioux Warrior" Hawka (20-1, 17 KO), jest w tej chwili najbardziej znanym "aktywnym" indiańskim pięściarzem zawodowym.

Boks wśród amerykańskich Indian cieszy się powoli rosnącym zainteresowaniem. W lipcu ub. roku w rezerwacie plemienia Czarne Stopy (Blackfeet) w Browning (Montana) odbyło się nawet pierwsze w historii widowisko pięściarskie, zorganizowane przez Jessa Salwaya i jego grupę Rising Sun Promotions. W walce wieczoru wystąpił w nim ...35-letni Jess Salway i choć pięściarz z niego - oględnie rzecz ujmując - przeciętny, to jednak na uwagę zasługuje jego wieloletnia edukacja przez sport młodych "Blackfeet".

Warto wspomnieć, że w ostatnich latach najwięcej dla promocji boksu wśród Indian zrobił były pretendent do tytułu zawodowego mistrza świata wagi ciężkiej, Joe "The Boss" Hipp (43-7, 29 KO). Ten urodzony 47 lat temu  - właśnie w rezerwacie Browning - pięściarz w 1995 r. zmierzył się w MGM Grand w Las Vegas z ówczesnym mistrzem świata WBA, Bruce`em Seldonem, ulegając mu przez TKO w 10. starciu.