UDANY DEBIUT ROBERTA ŚWIERZBIŃSKIEGO

Na gali w Kolnie pierwszą zawodową walkę stoczył Robert Świerzbiński (1-0, 0 KO). Świeżo upieczony profi gładko wypunktował na dystansie 4. rund Dzianisa Makara (0-1, 0 KO) z Białorusi.

31-letni Polak rozpoczął pojedynek bardzo spokojnie prowadząc walkę ciosami prostymi. Umiejętnie przeczekiwał ataki rywala czekając na odpowiedni moment, by trafiać pojedynczymi ciosami. Tak wyglądały dwie pierwsze rundy. W drugiej części walki Świerzbiński zaczął przyspieszać, bić kombinacjami, zaczęły wchodzić sierpy. Gdyby pojedynek potrwał jeszcze jedną rundę Białorusin z pewnością zaliczyłby deski. Ostatecznie sędzia ringowy i punktowy Włodzimierz Kromka przyznał wszystkie rundy Polakowi.

Szkoda, że Robert Świerzbiński, który stoczył ponad 200 amatorskich walk dopiero teraz dostał szansę powalczenie na ringu zawodowym. Jeżeli Robertowi będzie sprzyjało szczęście oraz wystarczy czasu ma jeszcze szansę na zdobycie uznania u szerszego grona kibiców.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: parapet
Data: 28-06-2010 22:55:22 
trochę późno, ale cóż jak się spręży to kto wie hehe;d
 Autor komentarza: neQ
Data: 28-06-2010 23:05:13 
On i tak nie jest znany, bo ciągle walczył na galach Snarskiego. W ostatnim rankingu p. Drozda był 4 w swojej wadze w Polsce ! Oczywiście mówie o boks amatorski..
To już coś daje do myślenia, że nie łapał sie do kadry - ja myśle, że nic z niego nie będzie, bo ma za mało czasu, żey coś większego osiągnąć..
 Autor komentarza: Melock
Data: 29-06-2010 02:34:58 
Jak będzie walczył do czterdziestki, to ma niemal dziesięć lat kariery przed sobą. Jak nieco szczęście dopisze i będzie miał ambicje to niczego wykluczyć nie można. Wszystko w jego rękach.
 Autor komentarza: seba93
Data: 29-06-2010 08:47:03 
no jasnee , będzie mistrzem świata ; )
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.