TYDZIEŃ DO KIELCE BOXING NIGHT

Joanna Czarnik, O'Chikara Gmitruk Team

2010-06-10

Pięściarze Andrzeja Gmitruka odliczają dni do gali w Kielcach. W sobotę 19 czerwca w Hali Legionów odbędzie się wielkie bokserskie show. W walce wieczoru, Mateusz „MASTER” Masternak - Młodzieżowy mistrz Świata WBC (interim) w wadze junior ciężkiej, stanie w obronie mistrzowskiego pasa krzyżując rękawice z Levanem Jomardashvili. Podczas KIELCE BOXING NIGHT fani boksu zobaczą w ringu również Łukasza Maćca  –mistrza International BBU, Pawła Głażewskiego z Babilon Promotion i Dariusza Sęka.

Dobiegają końca przygotowania do „KIELCE BOXING NIHGT”. Pięściarze mają już za sobą obóz kondycyjny w Wiśle i zgrupowanie w Lublinie. W piątek zawodników czekają ostatnie sparingi, a od poniedziałku już tylko lekki trening i wypoczynek. – Jestem zadowolony z przebiegu przygotowań. Chłopaki naprawdę ciężko przepracowały ostatnie tygodnie. Cieszy mnie również atmosfera w teamie. Zawodnicy wspierają się, pomagają sobie, ale nie brakuje również sportowej, zdrowej rywalizacji – mówi Andrzej Gmitruk. Ostatnie sparingi przygotowywane były już ściśle pod kontem rywali. Pięściarze poznali swoich przeciwników i to na nich ukierunkowane były elementy taktyczne.

Kielce Boxing Night to ostatni start krajowy zawodników przed miesięczną wakacyjną przerwą. W sobotni wieczór imprezę otworzy zawodowy pojedynek Dariusza Sęka. 23-letni pięściarz z Tarnowa zmierzy się ze starszym od siebie, 27-letnim Bułgarem, Alexey’em Ribchevem. Walkę zakontraktowano na 6 rund. Warto przypomnieć, że wychowanek klubu Tiger-Tarnów, zawodową karierę rozpoczął pod okiem Andrzeja Gmitruka w grupie O’Chikara Gmitruk Team. Na swoim koncie ma dziś 7 zawodowych walk i wszystkie wygrane.

W 6 rundowym pojedynku fani boksu będą mieli okazję zobaczyć również Łukasz Maćca mistrza International BBU w wadze junior półśredniej. Jego przeciwnikiem będzie 31-letni Nigeryjczyk, Anthony Ukeh. Ciekawostką jest, że w lutym pokonał on na punkty doświadczonego zawodnika Sławomira „Dzikiego” Ziemlewicza.

Na 6 rundowym dystansie wystąpi również Paweł Głażewski z Babilon Promotion. Pięściarz z Białegostoku zmierzy się z byłym śródziemnomorskim mistrzem IBF w wadze półciężkiej Tonym Averlantem.

Największe emocje w sobotę czekają jednak fanów Mateusza „MASTERA” Masternaka – Młodzieżowego mistrza Świata federacji WBC (interim) w wadze junior ciężkiej. Kreowany na następcę Tomasza Adamka, 23-letni Mateusz stanie do walki w obronie mistrzowskiego tytułu. Jego rywalem będzie niepokonany na zawodowym ringu, 21-letni Gruzin Levan Jomardashvili. – To naprawdę rzadkość, by w walce wieczoru spotykało się dwóch zawodników, którzy nie mają ani jednej porażki w swoim rekordzie. Obaj są młodzi, ,ambitni i obaj mają zbliżoną liczbę walk, Mateusz – 19, a Levan – 20. Zapowiada się nie tylko świetna walka, ale myślę, że to będzie prawdziwa wojna w ringu – dodaje Andrzej Gmitruk. – Mateusz bardzo solidnie przepracował czas na zgrupowaniu, ma za sobą 3 tygodnie sparingów z różnymi sparingpartnerami. Jest w znakomitej formie, szybki, dynamiczny. Jestem naprawdę zadowolony z przebiegu jego przygotowań i wiem też, że podobne odczucia ma trener Levana – dodaje.