'WILK' POWALCZY O MISTRZOSTWO ŚWIATA?

Łukasz Furman, Informacja własna

2010-06-10

Jak dowiedziała się redakcja BOKSER.ORG, istnieją duże szansę na to, by na ukoronowanie bogatej kariery Piotr Wilczewski (26-1, 8 KO) stanął przed życiową szansą zdobycia mistrzostwa świata prestiżowej federacji WBA, oczywiście w limicie kategorii super średniej, czyli do 76,2 kilograma.

Popularny "Wilk" w ostatnim rankingu organizacji WBA został sklasyfikowany na trzynastym miejscu, dzięki czemu zdobył prawa pretendenta do pasa mistrzowskiego. W tej chwili prowadzone są zaawansowane rozmowy pomiędzy obozem pięściarza spod Dzierżoniowa, a panującym na tronie WBA Dimitri Sartisonem (26-1, 17 KO). Wszystko powinno rozstrzygnąć się w przeciągu kilku dni, jednak obie strony są blisko dojścia do porozumienia.

Przypomnijmy więc, że urodzony w Kazachstanie a reprezentujący dziś niemieckie barwy Sartison sięgnął po tytuł mistrza świata w listopadzie ubiegłego roku, kiedy po świetnej walce zastopował w szóstej rundzie Stjepana Bozica. Wilczewski natomiast 9 kwietnia na własnym ringu w Dzierżoniowie pokonał wysoko na punkty Aziza Daari z Francji.