MUHAMMAD ALI DLA TOMASZA ADAMKA

Przemysław Garczarczyk, ASInfo

2010-06-10

Tomasz Adamek otrzyma nagrodę  imienia Muhammada Ali.

Jako pierwszy Polak w 36-letniej historii Muhammad Ali Award, nagrody przyznawanej przez słynnego boksera sportowcom prezentującym doskonała postawę nie tylko w swojej dyscyplinie, ale także w życiu codziennym, 28 czerwca w Chicago, odbiorcą wspaniałego, wykonanego na specjalne zamówienie pasa zostanie były polski mistrz świata w wadze półciężkiej i junior ciężkiej i jeden z głównych pretendentów do tytułu w wadze ciężkiej - Tomasz Adamek.

Praca nad wyborem odpowiedniego kandydata trwała od ponad czterech miesięcy. Jeden z głównych organizatorów specjalnego wieczoru w Chicago, przyjaciel rodziny i doradca Muhammada Ali, Ed Kelly, szef Ed Kelly Sports Foundation, tak mówi o wyborze „Górala”:

„To nagroda, która zawsze trafia tylko do sportowców o specjalnych osiągnięciach. W ostatnich latach, odbiorcami naszej ngarody był gwiazdor NBA, grający w Miami Heat Dwyane Wade, a przedtem słynny z ringowych wojen, wielkokrotny mistrz świata w wadze lekkiej, Ray „Boom Boom” Mancini.  W lutym tego roku przedstawiłem Muhammadowi nazwisko Adamka jako potencjalnego odbiorcy jego nagrody. Długo się nie zastanawiał, to była kandydatura, która bardzo mu się spodobała. Ali oglądał walki Adamka, przeczytał wszystkie informacje na jego temat, które mu przedstawiłem. To był jeden z najłatwiejszych wyborów jakie mieliśmy od lat” – mówi Kelly. Nagrodę wręczy córka Muhammada Ali, zaś przylot jego samego do końca pozostanie niewiadomą. „Stan zdrowia Alego dyktuje ze zrozumiałych względów jego ewentualne przybycie. Jeśli się będzie dobrze czuł, to na pewno osobiście wręczy nagrodę Adamkowi”.

Nagroda zostanie wręczona Tomaszowi Adamkowi podczas specjalnej, organizowanej we współpracy z Polish National Alliance kolacji „The Giants Award Dinner”, podczas której specjalnie uhonorowany zostanie jeden z njabardziej znanych i cenionych dziennikarzy amerykańskich, pracujący w „Chicago Tribune” Fred Mitchell.

„To wielki zaszczyt, zwłaszcza, że nigdy Polak nie otrzymał tej nagrody. No i oczywiście nazwisko Muhammad Ali. Większego w boksie nie ma. Pracuję obecnie z moim trenerem Rogerem Bloodworthem nad ustaleniem reżimu treningowego i terminu wyjazdu na obóz do Houston. To Roger podejmuje ostateczne decyzje na temat  mojego przybycia na tę imprezę” – mówi „Góral”, który już rozpoczął treningi przed walką z Michaelem Grantem, 21 sierpnia w Newark.

Przemek Garczarczyk
garnekmedia.blogspot.com