WYWIAD. JUAN MANUEL LOPEZ

Rafał Kyć, fightnews.com

2010-05-26

Zapraszamy na wywiad z mistrzem świata federacji WBO w wadze piórkowej, Juanem Manuelem Lopezem (28-0, 25 KO), który 10 lipca w pierwszej obronie tytułu zmierzy się z Bernabe Concepcionem (28-3 - 1, 15 KO).

- Obecnie przygotowujesz się do pojedynku z Bernabe Conceptionem, co wiesz o swoim przeciwniku?
J.L: Widziałem filmy z jego walkami, to świetny wojownik, bardzo silny, jego styl przypomina mi Manny'ego Pacquiao. Wiem, że będę musiał ciężko pracować, aby go pokonać. 

- Jak będzie wyglądał twój obóz treningowy przed walką?
J.L: Przygotowania będą trwały około dwóch miesięcy. Muszę ciężko pracować, aby pokazać się z dobrej strony kibicom. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych komplikacji. 

- Masz już jakieś plany na przyszłość, po pojedynku z Bernabe?
J.L: W mojej kategorii wagowej czeka na mnie wiele wyzwań, osobiście chciałbym zmierzyć się z kimś z dwójki Vazquez, Marquez. Jeśli mój promotor zorganizuje taką walkę, będę bardzo zadowolony.

- Jak jest twoje zdanie na temat sytuacji panującej aktualnie w wadze piórkowej?
J.L: Jest to przedział w którym walczy wielu wspaniałych pięściarzy jak: Gamboa, Caballero, Chris John czy ja. Mam nadzieję, że spotkam się z nimi w ringu. 

- Jakie masz plany na obecny rok?
J.L: Chcę zmierzyć się z najlepszymi w kategorii piórkowej, a potem przenieść się do wagi junior lekkiej.

Chciałbyś przekazać coś swoim kibicom?
J.L: Oczywiście. Dziękuję wszystkim którzy mi kibicują, mam nadzieję, że będziecie mnie wspierać w moich kolejnych potyczkach. Niech wam Bóg błogosławi.