MEYER: HAYE vs HARRISON TO JEDNA Z OPCJI

Leszek Dudek, boxingscene.com

2010-05-26

Chris Meyer z Sauerland Event oświadczył, że Audley Harrison (27-4, 20 KO) jest najpoważniejszym kandydatem do walki z mistrzem WBA wagi ciężkiej - Davidem Haye (24-1, 22 KO). Wciąż trwają negocjacje w sprawie pojedynku unifikacyjnego z Władimirem Kliczko (54-3, 48 KO), ale obie stony rozglądają się już za innymi opcjami.

- Pracujemy obecnie nad kilkoma rzeczami. Mamy wiele możliwości, w tym unifikację z Kliczko, ale są też inni pięściarze - powiedział Meyer.

Walka Haye-Harrison byłaby bardzo głośnym wydarzeniem w Wielkiej Brytanii. W ostatnim roku Harrison, złoty medalista olimpijski z Sydney, wygrał turniej Prizefighter, a następnie brutalnie znokautował Michaela Sprotta (32-15, 17 KO), zdobywając pas mistrza Europy.

- Nie mam nic przeciwko Harrisonowi. Walka dwóch Brytyjczyków o pas wagi ciężkiej byłaby nie lada wydarzeniem na Wyspach. Ostatni raz taki pojedynek miał miejsce w 1997 roku, kiedy Lennox Lewis zmierzył się z Henrym Akiwande. Akiwande był zresztą Nigeryjczykiem, ale boksował jako Brytyjczyk - przypomina Meyer.