GOŁOWKIN: MUNDINE NIE CHCIAŁ TEJ WALKI

W dalszym ciągu nieznane jest nazwisko pięściarza, z którym Gienadij Gołowkin (18-0, 15 KO) zaboksuje o pas WBA w kategorii średniej. Najstarsza z czterech wiodących federacji, wobec długiej nieaktywności Felixa Sturma (33-2-1, 14 KO), wyznaczyła dwóch pięściarzy, którzy powinni zmierzyć się o należące do niego trofeum. Sam Sturm został uhonorowany statusem "Super Czempiona".

Rywalem Gołowkina miał być pierwotnie Anthony Mundine (38-3, 23 KO), lecz Austalijczyk odmówił stoczenia tej walki. Decyzja Mundine skłoniła włodarzy World Boxing Association do zezwolenia na walkę Gołowkina z którymkolwiek pięściarzem z pierwszej dziesiątki ich rankingu. Obóz Rosjanina rozesłał oferty, lecz nikt jeszcze nie odpowiedział.

- Zażądał, by walka odbyła się w Australii. Chciał też, by transmisją zajęła się tamtejsza telewizja i stawiał kolejne warunki. Nawet gdy na nie przystałem, on wciąż nie miał ochoty wychodzić ze mną do ringu. Bardzo szczegółowo opisaliśmy federacji przebieg negocjacji z Mundine. Władze zgodziły się, bym zawalczył o wakat z zawodnikiem z pierwszej dziesiątki najnowszego rankingu. Teraz czekamy na odpowiedzi, bo oferty otrzymali wszyscy - powiedział Gołowkin.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PenerFastryga
Data: 20-05-2010 19:16:39 
Supeczempion...nic tylko pogratulowac WBA pomysłowości by trzepac jeszcze więcej kasy..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.