MŁODZI KUBAŃCZYCY NAJLEPSI NA MMŚ

Wczoraj w Baku zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie. Najwięcej złotych medali (3) zdobyli reprezentanci Kuby. Poza nimi tytułami mistrzowskimi podzielili się młodzi pięściarze z Azerbejdżanu (2) oraz Brazylii, Chorwacji, Indii, Irlandii, Niemiec i Ukrainy (po 1). Absolutną sensacją była słaba postawa ekipy rosyjskiej, która po raz pierwszy od niepamiętnych czasów nie zdobyła ani jednego złotego medalu, doprowadzając do finałów zaledwie jednego reprezentanta.

Reprezentacja Polski z czempionatu wyjechała z jednym medalem brązowym (Dawid Michelus przegrał w półfinale z Robeisy Ramirezem). Warto wspomnieć, że także zwycięzca Kamila Gardzielika, Brazylijczyk David Lourenco, zdobył w Baku tytuł mistrzowski w kat. 69 kg.