DAWID MICHELUS Z BRĄZEM

Janusz Stabno, pzb

2010-05-02

Zawodnik Sokoła Piła Dawid Michelus (na zdjęciu z trenerem Sławomirem Nowickim) wywalczył brązowy medal w kategorii 54 kg Młodzieżowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Baku. W półfinałowym starciu, w którym rywalem Polaka był Robeisy Ramirez (CUB), nasz reprezentant zaprezentował dobrą dyspozycję, nawiązując  z zawodnikiem z Gorącej Wyspy wyrównany pojedynek. W przekroju całej walki nieco więcej ciosów zaliczonych zostało Kubańczykowi (11:7) i to on awansował do finału.

Ostatecznie Dawid Michelus nie tylko wywalczył brązowy medal dla Polski, ale zapewnił sobie także udział w I Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Singapurze.

W dotychczasowej historii mistrzostw świata dla tej grupy wiekowej Polacy zdobyli jak dotąd 7 medali (2 srebrne i 5 brązowych). Ich zdobywcami są: