BLOG ADAMKA: SA POWODY DO RADOŚCI

- Wygrałem, zrobiłem to, co dawno zapowiadałem. Chris Arreola, zaskoczył mnie od pierwszej minuty walki. Nie zaatakował z furią, tak jak zapowiadał. Oswoiłem się, więc z atmosferą hali i zabrałem się do pracy. Jak było, każdy widział. Panowałem nad sytuacją, nawet wtedy, kiedy walił się na mnie usiłując wyprowadzić silny prawy. Byłem świetnie przygotowany fizycznie do walki. Chcę podziękować za to Bryanowi Caldwelowi, który się do tego przyczynił. Trenerzy Roger Bloodworth i Ronnie Shields przygotowali mnie świetnie taktycznie i ze spokojem doradzali w ringu. Ich zdaniem nie było, żadnego momentu zagrożenia a to wszystko, co się wydarzyło można śmiało nazwać bokserskim show.

- Po tej walce widzowie amerykańscy, którzy oglądali w HBO moją walkę z Chrisem, zapamiętają ją, jako wojnę w ringu. Walczyłem na obcym terenie, ale słyszałem dobrze doping moich kochanych polskich fanów. Dziękuję wszystkim za to, że byli ze mną tego wieczora. Po walce miałem duże kłopoty, aby wydostać się z hali Arena do hotelu Hilton, gdzie mieszkamy. Dziennikarze, wywiady i kibice proszący o autografy, długo nie chcieli mnie puścić. Idę spać, bo w Ontario zrobiła się późna noc. Muszę jakoś zasnąć po tych emocjach. Nawet nowe buty, nie wytrzymały trudu walki w ringu. Złożę reklamację w sklepie i poproszę o następne szyte na miarę, jako rekompensatę.

- Walkę dedykowałem ofiarom katastrofy lotniczej, udało się wygrać. Jest jeszcze jeden powód do solidarności i dumy oraz do tego, by czuć się Polakiem. Dziękuję wszystkim, którzy stawiali na mnie i wspierali mnie w dążeniu do celu. Pozdrawiam moich fanów w Gilowicach i innych miastach w Polsce, dziękuję za gratulacje. Pozdrawiam Polonię w USA i innych krajach. Dziękuję promotorom, Katy Duva i Ziggy Rozalskiemu za to wszystko, co dla mnie robią każdego dnia. Dziękuję mediom za to, że piszą i pokazują ,,Górala,, Tomasza Adamka.

- Dziękuję telewizji POLSAT za to, że postawiła na mnie oraz sponsorowi PORTFEL.PL, który wspiera mnie w karierze. Na dziś wystarczy, emocje opadną i przyjdzie czas na analizę tego, co dla mnie oznacza wygrana w Ontario. Jedno jest pewne powiększyłem kolekcję pasów i tytułów. Na ringu w Ontario zdobyłem tytuł IBF International heavyweight i pas. Do tytułu mistrza świata w trzeciej kategorii wagowej jest, więc o krok bliżej. Dziękuję Chrisowi za walkę i za to, co powiedział po walce. To była jego spontaniczna wypowiedź, naturalna i szczera. Chyba umówię się z nim na schabowego z kapustą. Na pierwszej konferencji prasowej umawialiśmy się, że kto wygra stawia obiad składający się z narodowych potraw. Nie wiem czy o tym pamięta i jak zareaguje na propozycję: flaki plus schabowy. Dość żartów do spania, od jutra nowe plany. Cieszmy się wszyscy razem, bo jest z czego.

Tomasz Adamek

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Cinek
Data: 25-04-2010 13:17:24 
Dobra robota!!! Teraz czas na haye, trzeba pokazać pyskaczowi gdzie jego miejsce w szeregu i raz na zawsze uciszyć go.
Brawo...
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 25-04-2010 13:26:29 
KRAKÓW BYŁ, JEST I BĘDZIE Z TOBĄ NA DOBRE I NA ZŁE !!

DZIĘKI ZA WSPANIAŁĄ WALKĘ !!

POWODZENIA TOMKU !!
 Autor komentarza: Tomasz
Data: 25-04-2010 13:39:42 
Szkoda, że choć jednym słowem nie wspomniał o Gmitruku...
 Autor komentarza: saimon
Data: 25-04-2010 14:00:13 
Tomasz nie jęcz
 Autor komentarza: die
Data: 25-04-2010 14:08:05 
a z jakiej racji o Gmitruku:Q?
 Autor komentarza: dkbaton
Data: 25-04-2010 14:15:12 
GoldenBoy to Ty jesteś z Krakowa? a z jakiej części? Sorry za pytanie, ja mieszkam w Zielonkach (okolice Pr.Białego)
 Autor komentarza: MyStyle
Data: 25-04-2010 14:36:14 
Tomasz


Gmitrukbyl ale sie zmył. Faktem jest ze uksztaltowal Adamka ale nie czyniłbym z niego boga oj na pewno nie
 Autor komentarza: MyStyle
Data: 25-04-2010 14:37:12 
Kazdy trener ma swoje metody jeden jest gorszy jeden lepszy kazdy sie myli Gmitruk tez, na pewno jak
Adamek bedzie podsumowywal swoja kariere Gmitruk bedzie mial tam duzo zaszczytów. Teraz jest Ronnie i Roger obaj dają radę
 Autor komentarza: krzycho146
Data: 25-04-2010 15:08:38 
Najważniejsze ze Tomek ciągle robi postępy i jest coraz lepszy to również zasługa nowych trenerów
 Autor komentarza: iron
Data: 25-04-2010 17:09:19 
Pozdrawiam moich fanów w Gilowicach i innych miastach w Polsce, dziękuję za gratulacje. Pozdrawiam Polonię w USA i innych krajach. Dziękuję promotorom, Katy Duva i Ziggy Rozalskiemu za to wszystko, co dla mnie robią każdego dnia. Dziękuję mediom za to, że piszą i pokazują ,,Górala,, Tomasza Adamka.

Prawie jak Papież

A poważnie mówiąc super walka szczere gratulacje pokazałeś kto jest najlepszy !!!!!!
 Autor komentarza: Patryk
Data: 25-04-2010 17:41:27 
Tak sobie to teraz wszystko przemyślałem i doszedłem do wniosku, że HBO nie będzie się spieszyło z organizacją walki Haye-Adamek. Z powodu czysto biznesowego. Adamek zawalczy teraz z Peterem czy Chambersem, a później ewentualnie z Haye. Walka odbyła by się pewnie na PPV i dochód byłby ogromny.
Taka moja opinia
 Autor komentarza: Milka
Data: 25-04-2010 18:03:34 
są powody do mrrrrruczenia
 Autor komentarza: Dominic
Data: 25-04-2010 18:12:00 
Ja wiedziałem że tak będzie :], ale powiem tak że jeżeli chcemy mieć Mistrza Świata w HW - to dla Adamka tylko i wyłącznie Haye żadni Klitschkowie !
Wiedziałem i pisałem tutaj że ta walka z Chrisem będzie trudna dla Adamka i Arreola będzie grożny aż do ostatnich rund jesli potrwa cały dysntans !
Ale Adamek wygra :)
Prawda jest taka że Areolla obnarzył bardziej to co już wszyscy wiemy,że Adamek nie ma pojedyńczego nokautującego ciosu na HW tylko kumulacje !
Panie Tomku niech Pan zrobi to samo co zrobił Władimir - niech Pan wyzwie Haye !
Moim zdaniem bracia Klitschko jak narazie są poza zasięgiem Adamka - tam już są nieprawdopodobne warunki fizyczne oraz technika - i operowanie lewym prostym !
Ale Gratulacje :]
Przynosi Pan niezapomniane emocje i pokazał Pan że
,, POLAK POTRAFI " !!!!
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 25-04-2010 19:05:02 
*dkbaton KR NH :)

A dlaczego ma Tomek wspominać o p. Gmitruku ??? Swoją wspólną pracę sportową zakończyli, teraz jedynie z życzeniami na święta będą do siebie dzwonić i na tym koniec.
Po mimo obaw jakie miałem związanych ze zmianą trenera widzę że Tomkowi wyszło to na dobre, wspaniale pracował na nogach i przez balans ciałem , głową był bardzo trudny do ustrzelenia. Sądzę że nowi trenerzy wycisną z Tomka jeszcze sporo na plus.

A najważniejsze że granitowa szczęka stała sie jeszcze twardsza niz była !!

Powodzenia Góral !!

Teraz czas na regeneracje i czas dla rodziny, bo za nie długo pewnie kolejne wyzwanie !!
 Autor komentarza: bokser1
Data: 26-04-2010 11:00:45 
Nysa razem z tobą Góral!!!!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.