ADAMEK: BĘDĘ MISTRZEM ŚWIATA

Andrzej Łukaszewicz, ASInfo

2010-04-25

- Dziękuję Chrisowi za walkę i wszystkim, którzy przybyli tu do Ontario. Myślę, że pokazaliśmy dobry boks, który podobała się naszym kibicom. To był kolejny przystanek w drodze po tytuł mistrza świata w kategorii ciężkiej, który kiedyś zdobędę - powiedział po walce z Chrisem Arreolą Tomasz Adamek.

Byłeś przygotowany na 12 rund?
- Treningi w Teksasie sprawiły, że byłem dobrze przygotowany do walki i to do pełnych 12 rund. Nie mogłem stanąć na wprost Chrisa, bo on jest jak ściana i mógłbym przegrać. Oprócz bicia, w ringu potrzebne jest myślenie, żeby przepuszczać ciosy rywala, dobrze pracować na nogach i ja myślałem dziś przez 12 rund.

Z kim teraz się zmierzysz?
- Jestem gotowy do walki z każdym, ale karty rozdaje telewizja HBO. Jeśli przedstawią nam ofertę i partnera do walki, to ją przemyślimy. Ja mogę walczyć z każdym.

Jaki miałeś plan na tę walkę?
- W głowie tę walkę układałem przez osiem tygodni, podczas przygotowań, bo bez tego walki się nie wygra. Wierzyłem w zwycięstwo, a wiara przecież góry może przenosić. Owszem były trudne chwile, ale pragnienie zwycięstwa pozostało we mnie do końca i wygrałem.

To była jedna z cięższych Twoich walk?
- Nie było tak tragicznie. Dobrze "tańczyłem" na nogach, odpoczywałem trochę i nie byłem aż tak zmęczony. Miałem w swoim życiu już trudniejsze walki. Chris to jednak niebezpieczny zawodnik i trzeba było uważać na każdy cios.

W piątej rundzie chyba zachwiałeś się na nogachach?
- Nie chwiałem się na nogach i z kondycją do końca było w porządku. Owszem trochę ciosów też przyjąłem, ale tego się nie uniknie w 12-rundowej walce. Uważam, że wykonałem dobrze swoją robotę.

Miałeś wrażenie, że to najważniejsza walka w Twojej karierze?
- Każda walka jest bardzo ważna. Jeżeli zwyciężasz, dostajesz lepszych
przeciwników i pniesz się w górę, a o to przecież chodzi.

Lennox Lewis powiedział, że jesteś gotowy do walki z każdym z posiadaczy mistrzowskich pasów.
- Mogę powiedzieć tylko tyle: będę mistrzem świata w wadze ciężkiej. Nie wiem kiedy, ale będę.

Andrzej Łukaszewicz, Ontario - ASInfo.