CZWORO POLAKÓW ZWYCIĘZCAMI NA STAMMIE

Czworo z sześciorga polskich finalistów XXVII Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma stanęło na najwyższym stopniu turniejowego podium. Są to: Lidia Fidura (75 kg), która wygrała z Zuzaną Touskovą (CZE) 3:0. Piotr Gudel (51 kg), który zwyciężył  Ronny’ego Beblika (GER) 6:2 oraz Kamil Szeremeta (69 kg), zwyciężając Serika Sapiyeva (KZK) 4:1. Najbardziej niespodziewane zwycięstwo odniósł ten ostatni, którego przeciwnik to dwukrotny mistrz świata (2005 i 2007). Nie powiodło się natomiast Łukaszowi Maszczykowi (48 kg), który przegrał z Bizhanem Zhakipovem (KZK) 2:4 oraz Piotrowi Witczakowi (81 kg), którego wypunktował Gottlieb Weiss (GER) 4:1. Wcześniej swoje finały wygrały: Karolina Michalczuk (51 kg) i Karolina Graczyk (60 kg). Tak więc ostatecznie Polacy wywalczyli sześć pierwszych miejsc w tym turnieju.

Przed finałami wręczone zostały Statuetki Feliks Boksu, ufundowane przez Fundację im. Feliksa Stamma „Stamm Boks Promotion” w kategoriach: