BRAHMER ZACHOWAŁ TYTUŁ

Jurgen Brahmer (36-2, 29 KO) nie dał najmniejszych szans Argentyńczykowi Mariano Plotinskiemu (16-4, 8 KO), po raz drugi broniąc pasa WBO kategorii półciężkiej.

Już w końcówce pierwszej rundy champion trafił długim, bezpośrednim lewym prostym, poprawił lewym podbródkowym i pretendent ratował się klinczami. Niemal równo z gongiem kończącym pierwszą odsłonę Jurgen powalił rywala krótkim prawym sierpem, ale ułamek sekundy wcześniej sędzia wydał komendę stop i postanowił, że nie będzie liczyć Plotinskiego.

Mistrz cały czas miał przewagę i w trzecim strciu dwukrotnie zamroczył challengera lewym podbródkiem. Koniec nastąpił w piątej rundzie, kiedy Brahmer najpierw kilka razy osłabił przeciwnika lewym hakiem w okolice wątroby, by przepuścić w końcu skomasowany atak. Plotinsky co prawda ustał to wszystko, lecz był już mocno porozbijany i dwadzieścia sekund przed końcem piątej odsłony sędzia przerwał rywalizację.