MAYWEATHER vs MOSLEY O WBC DIAMOND?

Leszek Dudek, Informacja własna

2010-04-23

Jose Sulaiman, prezydent World Boxing Council, poinformował, że federacja oferuje zwycięzcy majowego starcia Mayweather-Mosley pas WBC Diamond i status mistrza świata kategorii półśredniej.

- Walka tego formatu powinna posiadać realną stawkę w postaci pasa mistrzowskiego. Pojedynek, w którym pięściarze wchodzą do ringu tylko po to, by zarobić pieniądze i zobaczyć kto wygra nie jest tym na co zasługują kibice. Trofeum takie jak WBC Diamond jest najwyższym odznaczeniem wydawanym przez naszą federację i zwycięzca tej walki z pewnością na nie zasługuje. W tym pojedynku zmierzą się dwaj najlepsi pięściarze, których nazwiska dawno zapisały się w historii boksu. Takie wydarzenie musi być honorowane przez prestiżową międzynarodową organizację - napisali w otwartym liście włodarze WBC.

Dotychczas jedynym posiadaczem pasa WBC Diamond był filipiński gwiazdor - Manny Pacquiao (51-3-2, 38 KO). Przed kilkoma dniami Floyd Mayweather Jr. (40-0, 25 KO) odmówił opłacenia federacji WBA, w wyniku czego jego walka z Shane'm Mosley'em (46-5, 39 KO) nie będzie oficjalną obroną dla "Sugara". 33-letni Mayweather wielokrotnie podkreślał, że interesują go wyłącznie zielone pasy WBC i nie zamierza powiększać kolekcji o inne trofea.