BOB ARUM: ROZMOWY IDĄ BARDZO DOBRZE

Przemysław Osiak, allboxing.ru

2010-04-19

Bob Arum, prowadzący interesy otwierającego najnowsze zestawienie WBC Odlaniera Solisa (16-0, 12 KO) oznajmił, że rozmowy z Donem Kingiem dotyczące czerwcowego pojedynku Kubańczyka z Nikołajem Wałujewem (50-2, 34 KO) odbywają się bardzo sprawnie. Przypomnijmy, że stawką potyczki między 30-letnim Solisem a byłym czempionem WBA będzie prawo do walki o pas WBC, należący obecnie do Witalija Kliczki (39-2, 37 KO).

- Wspólnie z Donem omawialiśmy ten pojedynek i ta dyskusja była nader owocna – zdradził Arum. - Zamierzamy zorganizować tę walkę, która stanie się ogromnym wydarzeniem. Promotor oznajmił jednak, iż zajmujący do niedawna pierwszą pozycję w rankingu Ray Austin (28-4-4, 18 KO) prawdopodobnie zdecyduje się na zaskarżenie decyzji WBC o wykluczeniu Amerykanina z listy najlepszych ciężkich i tym samym pozbawienie zawodnika praw do pojedynku eliminacyjnego.

Decyzją WBC, promotorzy Solisa i Wałujewa mają czas do 30 kwietnia, aby dojść do porozumienia w sprawie organizacji walki. Jeżeli nie zostanie ono osiągnięte, wówczas przetarg na pojedynek odbędzie tego samego dnia w siedzibie WBC w Meksyku.