OBÓZ FLOYDA PRZEWIDUJE NOKAUT

Leszek Dudek, boxingscene.com

2010-04-15

Nate Jones, asystent głównego szkoleniowca w teamie Mayweathera, spodziewa się, że Floyd Jr. (40-0, 25 KO) 1 maja znokautuje Shane'a Mosley'a (46-5, 39 KO) na oczach fanów w MGM Grand w Las Vegas. Bardzo niewielu ekspertów podziela zdanie Jonesa, bo ani "Money" nie posiada bardzo mocnego ciosu, ani "Sugar" chociażby podejrzanej szczęki.

- Floyd walczy z jednym z najlepszych na świecie i wie, że musi być w życiowej formie - powiedział Jones. - Tak właśnie jest. Myślę, że znokautuje Mosley'a. Floyd bije potężnie i po prostu się nie hamuje. W tej walce może się to potwierdzić. Floyd chce pokazać światu, że jest najlepszy. Dojście do formy zajęło mu jakieś cztery dni, a będzie się przygotowywał aż do samej walki. Powiedziałem mu: "Robisz sie straszny", a on odparł: "Nate, muszę go pokonać".

Roger Mayweather, główny trener i wuj Floyda, uważa, że jego podopieczny nie walczył z lepiej wyszkolonym przeciwnikiem w całej zawodowej karierze.

- On jest większy niż Marquez, tak samo jak Floyd był dobrym amatorem, ma dobrą szybkość i mocny cios - twierdzi szkoleniowiec. - Mimo tego uważam, że jeśli walka nie będzie toczyć się na linach, to Floyd go dorwie. Nikt nie walczy lepiej na środku ringu niż mój bratanek. Mosley to elita. Prawdopodobnie najlepszy przeciwnik w karierze Floyda.