VERNO PHILLIPS KOŃCZY KARIERĘ

Verno Phillips (42-11-1, 21 KO), trzykrotny mistrz wagi junior średniej, podjął decyzję o zawieszeniu rękawic na kołku. Amerykanin boksował zawodowo od końca lat osiemdziesiątych, czyli przez trzy dekady.

- Miałem udana karierę - powiedział 40-letni Phillips. - Widziałem i zrobiłem już wszystko. Zdobyłem trzy tytuły mistrza świata i boksowałem wystarczająco długo. Rządziłem przez długi okres czasu. Mam nadzieję, że zostanę włączony do Hall of Fame, bo na to zasługuję. Gdyby w trakcie mojej kariery otaczali mnie lepsi ludzie, to zdobyłbym więcej pasów i zarobił więcej pieniędzy. Niestety tego już nie zmienię.

Po raz pierwszy Phillips zdobył pas (federacji WBO) w 1993 roku i utrzymał go przez blisko dwa lata. Tytuł (tym razem IBF) odzyskał dopiero po upływie jedenastu lat, lecz Kassim Ouma nie pozwolił mu panować zbyt długo. W 2005 roku Verno zadebiutował na HBO pojedynkiem z Ike'm Quartey'em. Pomimo dwóch nokdaunów, z których jeden nie został uznany, Phillips przegrał w kontrowersyjnych okolicznościach. W marcu 2008 roku starzejący się Amerykanin jeszcze raz sięgnął po mistrzowskie trofeum, pokonując Cory'ego Spinksa niejednogłośnie na punkty przed jego własną publicznością w St. Louis. Phillips zwakował pas IBF po otrzymaniu intratnej propozycji od tymczasowego mistrza WBO - Paula Williamsa. "Punisher" wygrał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie, co dla Vernona było drugą porażką przed czasem w dwudziestoletniej karierze.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: McCall
Data: 15-04-2010 15:34:59 
Bardzo dobry zawodnik, potrafił się podnosić po porażkach. Chociaż na Hall Of Fame, to chyba za mało, moim zdaniem miał bardzo mało pojedynhków, których możnaby go pamiętać. bo jakie : lanie od Williamsa, porażka z Quarteyem.
 Autor komentarza: Olaf
Data: 15-04-2010 22:15:27 
"Zdobyłem trzy tytuły mistrza świata..."
Czyli jeśli ktoś 20 razy broni tytułu mistrza świata to znaczy, że jest "tylko" jednokrotnym mistrzem świata?
 Autor komentarza: Hammer5
Data: 16-04-2010 08:25:50 
Phillips był dobrym, solidnym pięściarzem z sercem do walki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.