KLICZKO-SOSNOWSKI KILKA DNI PÓŹNIEJ?

Przemysław Osiak, tsn.ua

2010-04-12

Jak poinformował ukraiński serwis TSN.ua, zespół Alberta Sosnowskiego (45-2-1, 27 KO) rozważa poproszenie obozu Witalija Kliczki (39-2, 37 KO) o kilkudniowe przesunięcie zaplanowanej na 29 maja walki, której stawką będzie należący do 38-letniego Ukraińca pas mistrzowski federacji WBC w wadze ciężkiej.  Ewentualna korekta daty pojedynku miałaby mieć związek z ogólnonarodową tragedią, która dotknęła Polaków w sobotę 10 kwietnia. Obiekcje obozu polskiego pretendenta mają ponoć związek z faktem, iż 29 maja minie dokładnie 50 dni od katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Serwis informuje, że współpracownicy Sosnowskiego mają wątpliwości co do etycznej poprawności udziału polskiego zawodnika w tym wydarzeniu. Zastanawiają sie również, czy zaistniała sytuacja nie wpłynie negatywnie na przygotowania 31-letniego pretendenta do mistrzowskiego pojedynku.

- Każdego dnia przeprowadzamy regularne treningi, ale Albert, jak i cały jego kraj, smuci się z powodu ofiar katastrofy – opowiada członek obozu Sosnowskiego. - To okropna tragedia i ogromna strata zaróno dla całego kraju, jak i dla każdego z osobna. Albert chciałby wyrazić swoje wyrazy współczucia rodzinom zmarłych.

Obecny mistrz świata, Witalij Kliczko zdążył już wypowiedzieć kilka słów wsparcia w kierunku Sosnowskiego.  - Bardzo smutno jest, kiedy dzieją się takie rzeczy. Zginęli ludzie, bardzo wielu ludzi. Chciałbym wyrazić współczucie zarówno rodzinom zmarłych, jak i Albertowi Sosnowskiemu. To powód do smutku dla całego świata.