MÓWI ROGER BLOODWORTH, GŁÓWNY TRENER TOMKA ADAMKA

„Nie będzie zderzenia dwóch czołgów”

Roger Bloodworth, główny trener Tomasza Adamka zobaczył go po raz pierwszy, kiedy “Góral” miał już za sobą prawie cztery tygodnie  treningów w Houston z jego asystentem, Ronnie Shieldsem. „Zgodziłem się na ten układ dlatego, że doskonale znam etykę pracy Ronniego, wielu sprawach dotyczących szkolenia myślimy podobnie, choć nie tak samo. Z jednym się zgadzamy w 100 procentach – do walki zostały niespełna dwa tygodnie. To najważniejsze tygodnie przygotowań, kiedy często się przegrywa lub wygrywa walkę zanim pięściarz wejdzie na ring” – mówi z Houston Bloodworth.

- Trenując w Nowej Zelandii Davida Tuę przesiedziałeś godziny przed komputerem, rozmawiając codziennie z Adamkiem i Shieldsem. Widziałem jak każdego dnia rano, obok śniadania, „Góral” obowiązkowo stawiał przed sobą laptopa  z kamerą wideo...
Roger Bloodworth: Tak jest, wolałem go nie tylko słyszeć, ale i widzieć. Łatwiej wtedy wychwycić co jest naprawdę grane. Ale Tomek był szczery, więc nie musiałem się bawić w szpiega. Postawiliśmy od początku treningów na to, że Tomek „zajedzie” Arreolę, że Chris nie wytrzyma  ruchliwości Polaka.To  była i jest baza na której budowaliśmy całą walkę. Nie wiedząc, że Tomek jest w stanie temu podołać, nie pamiętając, jak trenowaliśmy przed Jasonem Estradą nie przyjąłbym propozycji jego prowadzenia i odradzałbym Zyggiemu Rozalskiego przyjęcie kontraktu na walkę z Arreolą.

-  Jak większe obciążenie treningowe nałożyliście z Shieldsem przygotowując się do walki w Ontario, w porównaniu do tego, co było przed walką z Estradą?
RB: 100 procent więcej, bez dwóch zdań. W lutowej walce w  Prudential Center coś się zacięło około 6-7 rundy, Tomek nie był już taki dynamiczny jak na początku starcia. Wiadomo, to była dopiero druga walka w ciężkiej, organizm przyzwyczajał się do wagi. Wzięliśmy to pod uwagę,  zdając sobie sprawę, że o ile Tomek mógł przyjmować ciosy Estrady, bo ma silną szczękę, nie chcemy testować jego „granitu” w walce przeciwko Arreoli. Tak opcja nie wchodzi w rachubę. Chcemy, żeby tym razem, podobnie jak to było w jego walkach w wadze junior ciężkiej właśnie koło siódmej  rundy wrzucał piąty bieg, przyspieszał, kiedy rywal już zaczyna tracić siły. Stąd ten nacisk na kondycje, silne nogi, zmianę pozycji, nieustanna frustrowanie  Arreoli. Chcę, żeby Tomek przeciwko Arreoli walczył tak, jak z O’Neilem Bellem. Był generałem ringu, a nie czołgiem idącym na zderzenie. Bez względu na to, jak bardzo lubi to robić. A widzę, że lubi, bo jak podczas sparingów zostaje trafiony, to zaraz chce dwa razy mocniej oddać.

- Henry Ramirez, trener Chrisa Arreoli powiedział, że nie jest realne, by jego podopieczny przynajmniej kilkoma silnymi ciosami nie sprawdził Tomka.
RB: Tego nie wiemy. Iloma silnymi ciosami Chris trafił Witalija Kliczkę? Ja się niczego specjalnego nie doliczyłem. Oczywiście Kliczko i Adamek to dwóch zupełnie innych bokserów, ale zasada jest taka sama – walczyć tak, by Arreola nie czuł się komfortowo w tym, co umie najlepiej – iść do przodu za ciosami z prawej ręki. Witalij wybił mu to z głowy lewym  prostym, my postaramy się zrobić zmianą pozycji i szybkością w ringu.- Powiedziałeś na wstępie, że ten okres, ostatnie dwa tygodnie czy dziesięć dni obozu są najważniejsze. Dlaczego?
RB: Bo sklejamy wszystko, nad czym pracowaliśmy przez sześć tygodni w jedną całość. Defensywa Tomka, najbardziej poprawiony element podczas obozu w Houston ma współgrać z kilkoma nowymi rzeczami nad którymi pracował najpierw Ronnie, a teraz ja. Nie będę opowiadał jakimi, bo ktoś tam w obozie Arreoli może umieć po polsku. W niedzielę będziemy już w Ontario, na miejscu będzie odpoczynek i utrzymanie świeżości. Właśnie jestem po 10-rundowym sparingu, jestem bardzo z niego zadowolony, bo wiem, że Tomek – jak zresztą niewielu bokserów – potrafi powielić to co robimy na sparingach podczas walki przy światłach kamer telewizyjnych.  Adamek nie jest jeszcze bokserem idealnym, od początku mówiłem, że potrzebujemy jeszcze  dwóch walk, bym mógł bez wahania wystawić go na każdego, bez względu na to, jakie ma nazwisko i ile ma pasów.

- Jak David Haye czy bracia Kliczko?
RB: Wątpię, że HBO chciało szybko zrobić konfrontację „Górala” z Anglikiem, bo to nie jest w ich interesie. Lepiej mieć kilku takich, których publika lubi oglądać, dokładnie jak Tomek czy David i wystawić ich za jakiś czas na  Kliczków. Wydaje mi się, że taki będzie scenariusz

- Tomek jest przeciwko Arreoli nieznacznym, ale faworytem bukmacherów...
 RB: Nie wiedziałem, myślałem, że "bookies" będą stawiać na Arreolę, bo walczy przecież u siebie, w Kalifornii. Ktoś w Las Vegas odrobił lekcje.

Przemek Garczarczyk 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: eLSzabeL
Data: 10-04-2010 16:43:49 
HE TOMEK JEDZIESZ GÓRALU GÓRY Z TOBĄ ZMIEL TEGO GRUBASA I ZJEDZ
 Autor komentarza: ceres
Data: 10-04-2010 17:12:27 
Oby dwóch trenerów nie namąciło w głowie dla Adamka... miejmy nadzieję, że kazdemu wyjdzie to na dobre... walka coraz bliżej...:D!
 Autor komentarza: endriu
Data: 10-04-2010 17:18:56 
Podzielam opinię bukmacherów, ale obawiam się siły ciosu Arreoli wcześniej czy później i tak trafi. Nie oczekuję poprawy obrony Tomasza, ale może ją zniweluje szybkością pracą nóg i taktyką. Myślę że z kondycją też nie będzie problemów Najprawdopodobniejsze wyniki to oczywiście wysoka punktowa wygrana górala lub wiadomo co

Adamek potrafi walnąć w punkt więc nie wykluczam nokdaunów, dobrze było by takie cóś wystosować w pierwszych rundach, że by wychamować ambicję Crisa
 Autor komentarza: endriu
Data: 10-04-2010 17:28:19 
,,-Wątpię, że HBO chciało szybko zrobić konfrontację „Górala” z Anglikiem, bo to nie jest w ich interesie. Lepiej mieć kilku takich, których publika lubi oglądać, dokładnie jak Tomek czy David i wystawić ich za jakiś czas na Kliczków. Wydaje mi się, że taki będzie scenariusz
-,,


Często o tym pisałem, to jest ta druga (biznesowa) strona medalu korzystna dla obu stron Ci którzy piszą i twierdzą że ktoś się boi niech dokładnie przemyślą ten cytat W tym że taka opcja w przypadku Tomasza niesie za sobą pewne ryzyko, chyba każdy się ze mną zgodzi że dla Adamka każda walka z kim kolwiek z wagi ciężkiej niesie nie małe ryzyko (słaba obrona kontra silny cios)
 Autor komentarza: endriu
Data: 10-04-2010 17:32:52 
Roger Bloodworth, mam do niego wielkie zaufanie, to on przestroił Gołotę na boks zawodowy i pod jego opieką Andrzej nigdy nie przegrał oraz toczył najlepsze pojedynki w swojej karierze
 Autor komentarza: Woody100
Data: 10-04-2010 17:42:36 
Brawo redakcja. Dziękuję.
 Autor komentarza: suknia87
Data: 10-04-2010 17:43:50 
ja też jestem dobrej myśli. jeżeli rzeczywiście przygotowania przebiegają tak , jak ronnie i roger przedstawiają, jeśli udało im sie wprowadzić to , co chcięli, do umijętności i taktyki górala, to będzie dobrze. ruchliwośc, dobra obrona i sukcesywne obijanie chrisa powinno starczyć na wypunktowanie. jeżeli tomek nir da się trafić. a jeśli sam trafi tak jak potrafi, to i arreola moze powąchac deski:) powodzenia Tomek!
 Autor komentarza: Brylant
Data: 10-04-2010 17:43:54 
Ja sie z Toba Endriu nie zgodze... Dla Adamka napewno nie kazda walka niesie ryzyko... Ale tylko walka z kilkoma pierwszymi(Saszka,Haye,Peter i kilku innych...) ale nie z kazdym przestan.. Bo Tomek to nie taki sredniak Dragon:P
 Autor komentarza: KubaW
Data: 10-04-2010 17:44:24 
Jedyne co mnie martwi to ten brzuszek Adamka. Mam nadzieje ze to tylko takie zdjecie. Arreole trzeba bedzie zabiegać a do tego jest potrzebne kapitalne przygotowanie fizyczne Tomka. Jesli tak bedzie jestem spokojny o finał walki.
 Autor komentarza: suknia87
Data: 10-04-2010 17:45:55 
wydaje mi sie że ten brzuszek to efekt obciślej podkoszulki... ostatnio go nie miał, a podobno schudł podczas tych przygotowań.
 Autor komentarza: koniuchny
Data: 10-04-2010 17:59:58 
To są zdjęcia z przygotowań do walki z Estradą.
 Autor komentarza: Cantanis4
Data: 10-04-2010 18:03:51 
Panowie te zdjęcia były robione przed walką z Estradą a nie teraz tak więc nie wiemy jak Tomek wygląda ale sądzę że nie wiele lepiej że będzie tak jak przed walka z Estradą waga coś w granicach 99 może 100kg. I wizualnie tomek będzie taki sam jak w lutym.


Jeżeli Tomkowi starczy kondycji to wygra nie wspominam o tym iż musi być szybszy od Arreoli bo w innym wypadku nie ma o czym mówić.

Kondycja i szybkość moim zdaniem będzie kluczem do wygranej.
 Autor komentarza: Lssah1939
Data: 10-04-2010 18:33:27 
Chłopaki kto to jest "TRENET"?????? he he he
 Autor komentarza: endriu
Data: 10-04-2010 18:50:37 
Brylant, Ja wcale nie piszę że Adamek to średniak, ale zobacz na ostatnią walkę Harisona, zresztą przykładów jest więcej W wadze ciężkiej kopią najmocniej a najgorszym problemem Tomasza jest obrona. Za to sam nie może polegać na swojej sile ciosu, zresztą najlepsi dają się trafiać Pamiętaj że przeszedł z niższej kategorii tam bili słabiej lecz szybciej Adamek w nowej wadze będzie musiał na to uważać, i zapewne przez to jego walki stracą na widowiskowości Na obecnym poziomie taktyka Adamka będzie wyglądała mniej więcej tak samo, z braćmi taki styl nie wypali

Pisałeś że Albert to średniak, być może ja bym go tak z pewnością nie nazwał, w końcu to mistrz europy

ps. pisali że HBO chce się jeszcze z Tomaszem pobawić może Cunowi uda się obrobić i przejść do HW
 Autor komentarza: otke
Data: 10-04-2010 18:56:16 
ktoś napisał że Gołota pod Bloodworthem nie przegrał walki, a z Grantem to niby co? Chciałbym żeby Adamek zrobił karierę w hw, ale Arreola to był zły wybór.
 Autor komentarza: endriu
Data: 10-04-2010 18:59:43 
,,Chłopaki kto to jest "TRENET"?????? he he he ,,

Może to nowy typ maszynki do golenia:) Ja wiem

Przestańcie czepiać się błędów, po pierwsze to mało kulturalne, każdemu może się zdarzyć. Żebyś wiedział ile ja ich robię tylko piszę przez worda a jestem po czterdziestce

pozdro bez urazu
 Autor komentarza: endriu
Data: 10-04-2010 19:05:09 
otke, nie ktoś tylko ja:) no tak najpierw napisałem a teraz pomyślałem. A z Bowem tam też stał chyba Roger
 Autor komentarza: kubkur667
Data: 10-04-2010 20:18:22 
otke
To jest dopiero trzecia walka Tomka w HW więc można powiedzieć że Arreola to zły wybór. Lecz jeśli chodzi o wiek i cele Adamka, to jest to w takim razie bardzo dobry przeciwnik. Dzięki tej walce (którą pokaże HBO) zyska sobie coraz większą popularność, bo Arreola jest znany, szczególnie w Stanach, walczył już o mistrzostwo świata, a ta walka ma właśnie umożliwić to Adamkowi.
 Autor komentarza: otke
Data: 10-04-2010 20:36:11 
wydaje mi się że w walkach z Bowem był już Douva.
jak Adamek dostanie jakieś głupie KO to będzie mu trudno dostać potem coś dobrego, poza tym jego reputacja i sympatia u kibiców się zmniejszą. a to że może paść już wiadomo(vide walka z Briggsem).
 Autor komentarza: endriu
Data: 10-04-2010 20:39:25 
No tak Kulej przecież krzyczał że Douva nie żyje
 Autor komentarza: GoldenBoy
Data: 10-04-2010 20:52:14 
Kolejny świetny wywiad, Przemku dobra robota - dzięki !!


Co do walki, to już powoli zaczynam nią żyć :) Wierze w zwycięstwo Górala !!!!
 Autor komentarza: mopso
Data: 10-04-2010 21:17:01 
adamek areolla promo jakby ktos chcial zobaczyc
http://www.youtube.com/watch?v=v_XTuJ5XYrM
 Autor komentarza: bzzyk
Data: 10-04-2010 22:06:36 
Tomasz to jest potęga!!!
Tomasz najlepszy jest!!!
Tomasza trzeba szanować bo on naszym mistrzem...
No i co się dalej rymuje??? Hehe nie może być inaczej...!!!!
Panowie troszkę więcej wiary a zobaczycie że będziemy płakać i to ze szczęścia!!!!
POZDRAWIAM!
 Autor komentarza: Brylant
Data: 10-04-2010 22:20:35 
mopso to promo takie sobie..
ladniejsze wg mnie zrobil niejaki 12125andrew..

Endriu zgadzam sie ze musi w HW uwazac, ale nie mow ze w walce z kazdym mamy sie o niego bac... niestety zgodze sie ze troszke bedzie Tomkowi brakowac Ciosu ale poczekajmy.. narazie tylko Estrada sprawdzal jego cios.. Moze zobaczymy jak bedzie glaskal Areole, moze mocniej troszke, mam nadzieje ze to zobaczymy.. i nie bedzie musial wszystkich punktowac... Bo super ciekawe to to nie bedzie...
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 10-04-2010 22:22:18 
otke - sporo racji w tym co piszesz ale Adamek najzwyczajniej nie ma czasu bo ma juz 34lata parę wojen stoczył a w HW długowieczny nie będzie!!! więc musiał wybrać tak niebezpiecznego zawodnika jak Arreola..na półśrodki typu Harrison nie ma czasu.
Pisałem że Arreola może okazać się takim Briggsem tyle że 30kg cięższym.

Więc wielu pisze że Adamek obskoczy Arroele Jak Bella. Jest jedno ALE
Arreolla podobnie jak Briggs to bokser atakujący od pierwszego do ostatniego gongu bez przerwy, wywierający bez przerwy presję, Bell był natomiast puncherem cierpliwie polującym na pojedyncze akcje,pojedyncze ciosy - walczył w wolnym tempie przyspieszał kiedy wyczuł szansę! bokser podobny do McCalla tyle że pewnie lepszy technicznie. takiego boksera było łatwiej "obskoczyć niż" Briggsa-może dlatego Adamek bił się w drugiej walce się z też Briggsem?
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 10-04-2010 22:25:05 
I jeszcze jedno- Adamek jest faworytem tylko dlatego że Arreola był obity niedawno przez Kliczkę!!!
Moim zdaniem szanse wyrównane (niestety z małym wskazaniem na Arreolę)
 Autor komentarza: StonkaKartoflana
Data: 10-04-2010 22:25:06 
I jeszcze jedno- Adamek jest faworytem tylko dlatego że Arreola był obity niedawno przez Kliczkę!!!
Moim zdaniem szanse wyrównane (niestety z małym wskazaniem na Arreolę)
 Autor komentarza: Snajper
Data: 11-04-2010 05:51:42 
Ja się obawamiam głównie haków Arreoli. Tomek nie ma za dobrej obrony przed tymi ciosami, a jest to ulubiona broń Chrisa... Lewy podbródkowy i prawy prosty firmowe ciosy Arreoli. Pamiętam jak w walce z Cunningamem Tomek przyjąl kilka takich haków i miał kryzys w bodajze 4 rundzie. Oby tutaj nie było podobnie z tym, że przy sile ciosów Arreoli skończyłoby się to pewnie przed czasem... :/ Czego oczywiscie nie życzę Tomkowi!
 Autor komentarza: glaude
Data: 11-04-2010 08:50:57 
Nie przesadzacie trochę?

Jak groźny jest Arreola to widać, jeśli pozwoli mu się ustawić frontalnie (najlepiej przy linach) i dać obijać. Wystarczy poruszać się na nogach i Chris nie nadąży z człapaniem. Vitek nie trzymał gardy, nawet specjalnie szybko nie chodził na nogach- a sklepał Meksa jak chciał.

I druga ważna sprawa. Chris ma już przegraną przez KO w rekordzie- a to zostaje w psychice do końca życia.

To dobrze, że Tomek wziął tę walkę. Dla mnie jest ona o wiele bardziej elektryzująca niż walki mistrzowskie osttnich paru lat w HW.
Jeśli przegra, to może odchodzić na emeryturę (może jeszcze na koniec walka ze Smokiem w Polsacie). Jeśli wygra- pozostanie w grze dalej.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 11-04-2010 09:00:55 
a ja sie obawiamk ze Adamek ma tak duzy pociag do pieniedzy ze nie bedzie umial skonczyc kariery dopoki bedzie mogl cos zarobic
 Autor komentarza: mgranalityk
Data: 11-04-2010 09:06:20 
Jest oczywiste że Adamek przegra sromotnie przez KO!!! Jak czytam o "granitowej szczence"Adamka to śmiać mi się chce. Przecież jego wytrzymałość na ciosy jest bliska zeru! A tak na marginesie, pan Gmitruk porzucił kolejny raz pazernego pyszałka i trenuje Masternaka. Oczywiście oficjalnie jest inna wersja. Podobno Adamek założy okulary licząc na to, że Chris nie bije ludzi w okularach. To będzie początek końca Tomasza Adamka. Na wagę ciężką jest za cienki. Poza tym chciwość jest złym doradcą!
 Autor komentarza: Brylant
Data: 11-04-2010 11:43:38 
mgranalityk

Jest oczywiste że Adamek przegra sromotnie przez KO!!! - jest oczywiste ze jestes prostekiem i polglowkiem..

Jak czytam o "granitowej szczence"Adamka to śmiać mi się chce - z Twojego postu smiac chce sie nam wszystkim

Podobno Adamek założy okulary licząc na to, że Chris nie bije ludzi w okularach - za to Takich jak ty powinno sie bic i kopac ile wlezie...

Na wagę ciężką jest za cienki - Ty jestes za to za glupi na to zeby miec dostep do internetu


Poza tym chciwość jest złym doradcą! - Chciwosc? zastanow sie idioto...


 Autor komentarza: kubkur667
Data: 11-04-2010 12:06:22 
Brylant
W 100% podpisuję się pod twoją wypowiedzią.
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 11-04-2010 12:56:44 
To nie będzie zderzenie dwóch czołgów...to będzie zderzenie czołgu z kolarką!
 Autor komentarza: MyStyle
Data: 11-04-2010 13:22:17 
mgranalitk to troll, nie karmcie go mu wystarczy to ze codziennie w stodole dobiera sie do kobyły
 Autor komentarza: mgranalityk
Data: 11-04-2010 14:15:29 
Adamek Tomasz to druga liga wagi ciężkiej. To są fakty i nie zmienią tego nieliczne ujadania małoletnich powiatowych kundli z podkulonymi kitami! Adamka szanse są iluzoryczne. Ustępuje Arreoli w każdej dziedzinie sztuki bokserskiej. Wprawni fachmani przewidują że Adamek przegra przez ciężkie KO!!! Tomasz może próbować zdobyć Mistrza Polski, to są jego szczyty w wadze ciężkiej.:
 Autor komentarza: KOSTROMA
Data: 11-04-2010 14:46:32 
mgranalityk dla mnie też na ten moment nie jest faworeytem w starciu z Arreolą ale komentarze w stylu cytuję"Ustępuje Arreoli w każdej dziedzinie sztuki bokserskiej" świadczy o tym ,że najprawdopodobniej pomyliłeś forum przenieś się na onet dobrze wpasujesz się w tamtejszy koloryt:)
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 11-04-2010 15:30:30 
"Wprawni fachmani przewidują że Adamek przegra przez ciężkie KO!!! Tomasz może próbować zdobyć Mistrza Polski, to są jego szczyty w wadze ciężkiej.:"
Przeciez wlasnie u fachmanow czyli bookow jest faworytem..
Tez nie uwazam do konca ze Adamek zrobil slusznie przechodzac to kategorii ciezkiej bo mogl byc zapamietany jako najlepszy cruiser w historii a w ciezkiej no niestety nie bedzie mial lekko..Mysle jednak ze w pierwszej 10 tce wagi ciezkiej swiata spokojnie mozna go klasyfikowac..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 11-04-2010 15:34:09 
Gdyby Adamek zdecydowal sie na przejscie do ciezkiej w czasach gdy grasowali tam tacy zwodnicy jak Lenox Lewis, Tyson, Holly, Ray Mercer, Snanon Briggs, Michael Grant, Ridick Bowe czy wreszcie Andrzej Golota i jeszcze wielu innych to bym sie tylko popukal po glowie a tak hmm..Ta kategoria nie jest teraz jakos specjalnie mocno obsadzona poza bracmi Kliczko gdzie jest realna szansa ze Vit juz niedlugo odejdzie..Szansa na pasek w ciezkiej jest ale bedzie trudno..
 Autor komentarza: endriu
Data: 11-04-2010 20:08:36 
Adamek nigdy nie zdobędzie pasa w ciężkiej, jedyne co to zarobi pieniądze bo o to mu chodzi
 Autor komentarza: Melock
Data: 11-04-2010 21:39:39 
Ciekawe jak krytykujący że Adamek jest za cienki na HW uzasadnią jego wysokie pozycje w rankingach. Pewnie znowu absurdalnie.
 Autor komentarza: MyStyle
Data: 11-04-2010 22:49:17 
endriu


Ale zgodzisz sie ze mną ze Adamek nadaje sie do boksu.To przykra rzecz oglądac w ringu kogos kto nie znosi boksu oj przykra
 Autor komentarza: bialyarchitekt
Data: 11-04-2010 22:50:17 
... może jest ten Nasz Adamek może przegrać z C.A.
... może ten Nasz Adamek nie ma doświadczenia w HW
... może walczy ten Nasz Adamek dla pieniędzy
... może W.W.Kliczko może Haye są lepsi od Naszego Adamka

ale ja wstanę nad ranem z soboty na niedzielę
i będę trzymał za niego kciuki i będę go wspierał
bo jestem Polakiem i cieszy mnie to że to Adamek tam jest
i jestem dumny że jest Polakiem i jestem dumny
że będzie przed nim ktoś szedł z biało-czerwoną flagą

pzdr wszystkich

bialyarchitekt
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.