ZAVECK ZWYCIĘŻA PRZED CZASEM

W zakończonym przed chwilą pojedynku w Ljubljanie, Jan Zaveck (29-1, 17 KO) po raz pierwszy obronił pas IBF w kategorii półśredniej. 34-letni Słoweniec przed własną publicznością pokonał Rodolfo Ezequiela Martineza (36-4-1, 13 KO) przez techniczny nokaut w dwunastej rundzie.

Nieznanemu szerszej publiczności pretendentowi z pewnością nie można odmówić ambicji, lecz na przestrzeni walki przeważał szybszy i silniejszy Zaveck, który raz po raz trafiał Argentyńczyka kombinacjami ciosów z obu rąk. Walka została przerwana na niespełna minutę przed ostatnim gongiem, choć Martinez z pewnością mógł wytrzymać do samego końca.

Kolejnym przeciwnikiem Słoweńca będzie oficjalny pretendent do pasa IBF w kategorii półśredniej - Rafał Jackiewicz (36-8-1, 18 KO), który w listopadzie 2008 roku po niejednogłośnej decyzji sędziów pokonał Zavecka w pierwszej obronie pas EBU. Ponoć historia lubi się powtarzać...