ADAMEK FAWORYTEM BUKMACHERÓW

Dawid Wanke, Informacja własna

2010-04-06

Już za niespełna dwadzieścia dni Tomasz Adamek (40-1, 27 KO) stanie do walki na szczycie wagi ciężkiej przeciwko Chrisowi Arreoli (28-1, 25 KO). Gala nazwana 'Ring of Fire' z udziałem obu pięściarzy będzie transmitowana za oceanem w prestiżowej telewizji HBO. Chris Arreola to twardy zawodnik z siedmioletnim stażem w wadze ciężkiej, który swój jedyny pojedynek przegrał z najbliższym rywalem Alberta Sosnowskiego (45-2-1, 27 KO), Vitalijem Kliczko (39-2, 37 KO).

TYPUJ Z UNIBET >>

Wielu ringowych oponentów 'Koszmaru' oraz komentatorów sportowych jest zdania, iż nikt nie bije tak mocno i z taką częstotliwością jak pochodzący z Meksyku fighter. Co ciekawe bukmacherzy uważają jednak, iż większą szanse w tym starciu ma nasz mistrz świata dwóch kategorii wagowych. Warto przypomnieć, iż będzie to trzecie starcie Polaka w królewskiej dywizji, który w swoich poprzednich walkach rozgromił Andrzeja Gołotę (41-8-1, 33 KO) i wypunktował jednogłośnie Jasona Estrade (16-3, 4 KO).

Wygrana nad Chrisem Arreolą powinna otworzyć Adamkowi drogę do walki o upragnione mistrzostwo świata w wadze ciężkiej przeciwko Davidowi Haye (24-1, 22 KO), z którym nasz bokser wyraził chęć zmierzenia się.