DIABLO TRENUJE W ZAKOPANEM

Redakcja, KnockOut promotions

2010-04-02

Już 15 maja Polska znów może mieć zawodowego mistrza świata w boksie. Właśnie tego dnia na gali "Wojak Boxing Night" w łódzkiej hali Arena, do walki o pas czempiona wagi junior ciężkiej prestiżowej federacji WBC stanie Krzysztof Włodarczyk. Rywalem Polaka będzie Włoch Giacobbe Fragomeni, z którym pięściarz grupy Knockout Promotions zremisował w maju zeszłego roku. Obecnie "Diablo", wspólnie z innym pretendentem do mistrzowskiego tytułu - boksującym w kategorii ciężkiej Albertem Sosnowskim, pod okiem trenera Fiodora Łapina przygotowuje się do majowej walki na obozie w Zakopanem.

- Biegamy po górach, pracowaliśmy nad siłą, zaczynamy pracę na przyrządach, a po przyjeździe do Warszawy zaczynamy sparingi - relacjonuje przygotowania Łapin.

Zapytany o to, co zmieniłby w boksie swojego podopiecznego w stosunku do jego pierwszej konfrontacji z Fragomenim trener Włodarczykiem odpowiada:

- W pierwszej walce Krzysiek nie pokazał w pełni tego, co naprawdę potrafi, tego co robił na treningach. Chcę, by Krzysiek pokazał, na co go stać, musi po prostu "wystrzelić".