ADAMEK: JAK BÓG DA, ZAWALCZĘ Z KLICZKĄ

Robert Małolepszy, Gazeta Krakowska

2010-04-01

Tomasz Adamek wyjaśnił kwestię propozycji walki z Kliczką w wywiadzie udzielonym Robertowi Małolepszemu dla dziennika "Polska, Gazeta Krakowska.

TOMASZ ADAMEK - SERWIS SPECJALNY >>

- Ofertę walki z Kliczką dostałem prawie rok temu. Propozycję dostałem trzy tygodnie przed terminem pojedynku. Nie boję się wyzwań, ale do ringu wychodzę wygrać, a nie tylko zarobić pieniądze. Wtedy nie byłem jeszcze gotów do walki z kimś takim jak Kliczko. Jak Bóg da, skrzyżuję i z nim rękawice - powiedział Tomasz Adamek.

- Albert Sosnowski jest w innej sytuacji, niż ja. Gdybym był na jego miejscu, pewnie też bym podjął wyzwanie i przyjął starcie z Kliczką bez kalkulowania - dodał Adamek.

- Czy ma szansę? Wszystko zależy od Alberta, od tego, z jakim nastawieniem wyjdzie do walki. Co będzie miał w głowie. Jeśli zachowa się jak wojownik, przyjmie walkę, to czemu nie. W boksie zawsze masz szansę - uważa "Góral" z Gilowic.

- Dawno nie widziałem walki Sosnowskiego, ale zawsze był szybki i to powinien być jego atut. Musi wyprzedzać Kliczkę, nie może stać w miejscu, nie może być łatwym celem. To zupełnie jak ja podczas zbliżającego się starcia z Arreolą. Szybkość w boksie to klucz do sukcesu - stwierdził Adamek.

Jeśli "Góral" pokona Arreolę, a David Haye - Ruiza w walce o pas WBA, to "coś tam się dzieje, ale nie interesuję się tym za bardzo" - stwierdził polski pięściarz.