WILCZEWSKI POWALCZY Z FRANCUZEM DAARI

Marcin Mlak, Informacja własna

2010-03-31

Piotr Wilczewski (25-1, 8 KO) , który 9 kwietnia w rodzinnym Dzierżoniowie stoczy kolejną zawodową walkę, poznał przeciwnika. Rywalem 31-letniego Polaka będzie doświadczony Francuz Aziz Daari (24-13-4, 20KO). Stawką pojedynku będzie pas WBF International. Popularny "Wilk" w piątek kończy sparingi z Mikkelem Kesslerem, które mają miejsce w Danii. Po tym bardzo rozwijającym doświadczeniu, czas na powrót do Polski, krótki odpoczynek oraz łapanie świeżości. 37-letni Aziz to bardzo groźny rywal i jeżeli jest przygotowany, to zazwyczaj kończy swoje wygrane walki przed czasem.

- Wiem, że Francuz mocno bije, ale jestem na to przygotowany. Sparingi z Mikkelem dały mi bardzo dużo. Jestem w dobrej formie, nie mam kontuzji, waga jest OK. Trzeba wyjść i wygrać, ludzie na mnie liczą, boksuję u siebie - powiedział Wilczewski.

PIOTR WILCZEWSKI - SERWIS SPECJALNY >>

Walka w Dzierżoniowie jest bardzo ważna dla "Wilka", gdyż pojawiło się kilka ciekawych propozycji. Jedna z nich, to starcie o pas IBF Inter-Continental na jednej z Włoskich gal pod koniec maja. Jednak cała sprawa będzie dyskutowana po 9-kwietnia i obowiązkowym zwycięstwie Polaka nad Azizem.

- Dostałem telefon w tej sprawie. Jest możliwość zaboksowania o pas IBF Inter-Continental. Jednak to tylko propozycja, możliwości są zawsze, ale wszystko musi być potwierdzone na papierze. Teraz żyje najbliższą walką i tylko to mnie interesuje - oświadczył Wilczewski.