STEWARD BĘDZIE TRENOWAŁ COTTO

Jeden z najwybitniejszych trenerów świata, Emanuel Steward będzie trenerem Miguela Cotto (34-2, 27 KO), kiedy ten stanie w ringu walcząc z mistrzem świata federacji WBA w wadze junior średniej Yuri Foremanem (28-0, 8 KO). Walka odbędzie się 5 czerwca na stadionie Jankesów w Nowym Jorku. Jest to dosyć niezręczna sytuacja, gdyż o usługi legendarnego trenera starał się również Foreman, którego propozycję Steward odrzucił na rzecz byłego dominatora wagi półśredniej.

Jest to również pierwszy pojedynek Cotto od dotkliwej porażki z rąk 'Pacmana', która odbyła się w listopadzie zeszłego roku. Warto przypomnieć, iż Miguel Cotto był mistrzem świata w dwóch kategoriach wagowych - junior półśredniej oraz półśredniej, pokonując w przeszłości takich zawodników jak Shane Mosley, Zab Judah czy Joshua Clottey. Natomiast Emanuel Steward był trenerem między innymi Thomasa Hearnsa, Julio Cesara Chaveza, Oscara De la Hoyi oraz obecnego mistrza wagi ciężkiej federacji IBF, WBO, IBO Wladimira Kliczko. Mimo, iż Yuri Foreman, który jest rówieśnikiem Miguella (oboje mają 29 lat) nie może pochwalić się takim dorobkiem, na pewno jest ciekawym i szybkim zawodnikiem. Należ się spodziewać, że mistrzowskiego pasa nie odda bez walki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Daw
Data: 31-03-2010 14:12:48 
No to swietnie Steward przywroci w Cotto dawny blask i zrobi z niego jeszcze lepszego zawodnika!
 Autor komentarza: odyniec
Data: 31-03-2010 14:20:48 
"oboje" to on i ona a tu sie chyba pisze dwoch facetach?
 Autor komentarza: zelazo
Data: 31-03-2010 14:23:55 
oby wrócił Cotto sprzed walki z bandażownikiem to była prawdziwa nieustraszona bestia teraz puki co to nie ten sam zawodnik baa to jego cień
 Autor komentarza: eLSzabeL
Data: 01-04-2010 00:04:30 
Cotto go zleje jak psa Yuri zostanie znokautowany
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.