DAVID HAYE WYDAJE MAGAZYN

Wojciech Czuba, London Evening Standard

2010-03-31

Już w tę sobotę mistrz świata federacji WBA, David Haye (23-1, 21 KO), spróbuje udowodnić wszystkim sceptycznie nastawionym do niego kibicom, że naprawdę chce zostać zbawicielem wagi ciężkiej. Na swojej drodze, spotka Johna Ruiza (44-8-1), którego wypada mu pokonać w sposób o wiele bardziej przekonujący, niż miało to miejsce w starciu z olbrzymim Nikolay’em Valuevem.

Do potyczki 29- letniego ‘Hayemakera’ z 38- letnim ‘Milczkiem’, pozostało już tylko kilka dni. Jak spędza czas znany z ciętego języka, mocnego ciosu i niekonwencjonalnych metod promowania swoich pojedynków (podkoszulek z odciętymi głowami braci Kliczko), ambitny Anglik? Pracuje jako reporter i wydaje magazyn.

Pochodzący z Londynu, mistrz WBA, przyznaje, że tuż przed pojedynkiem nie skupia się cały czas tylko i wyłącznie na swoim rywalu.

- Na pewno nie jestem jednym z tych kolesi, którzy przed walką spędzają w sali treningowej całą dobę i nie myślą o niczym innym tylko o swoim przeciwniku. Według mnie, gdybym tak postępował, to bardzo szybko bym oszalał. Przecież nie można być ciągle skupionym na walce i agresji.

- Jak jest czas na trenowanie to trenuję. Tak samo będzie w sobotę wieczór. Kiedy znajdę się w MEN Arena, będę myślał tylko o tym, aby zniszczyć Johna Ruiza.

W międzyczasie David pracuje nad niezwykłym projektem. Swoim własnym magazynem sportowym ‘Hayemaker Magazine’.
- Niewątpliwie ten mój magazyn, to jeden z moich najbardziej niezwykłych pomysłów, który narodził się w mojej głowie podczas obozu treningowego. Zamieszczę w nim wywiady, które sam przeprowadziłem między innymi z kapitanem reprezentacji Anglii Rio Ferdinandem, moim bohaterem i mistrzem olimpijskim Linfordem Christie, gwiazdą rugby Dannym Ciprianim, a także obiecującym mistrzem świata Amirem Khanem.

‘Hayemaker’ przyznaje, że debiut w roli reportera, nie był rzeczą prostą.
- To trochę dziwne dla mnie zadawać ludziom pytania. Zawsze to mi zadawano, teraz role się odwróciły i sprawia mi to dużo frajdy. Dlatego teraz już wiecie, co będę porabiał do czasu mojego występu w Manchesterze. Będę albo myślał o tym jak przemodelować twarz Ruiza, albo o moim magazynie (śmiech).