MARTINEZ: ZNOKAUTUJĘ PAVLIKA

Leszek Dudek, boxingscene.com

2010-03-14

Po wspaniałej batalii z Paulem Williamsem, Sergio Gabriel Martinez (44-2-2, 24 KO), tymczasowy mistrz WBC wagi junior średniej, dostał szansę skrzyżowania rękawic z posiadaczem pasów WBC i WBO w kategorii średniej - Kellym Pavlikiem (36-1, 32 KO). Pojedynek odbędzie się 17 kwietnia na Boardwalk Hall w Atlantic City (New Jersey), ale pięściarze spotkali się na konferencji prasowej w Teksasie.

- Nie miałem żadnych wątpliwości biorąc tę walkę - powiedział 27-letni Pavlik. - Wspaniale jest móc znów trenować. Cieszę się, że będę mógł bronić mych pasów w Atlantic City, gdzie je zdobyłem.

Osiem lat starszy Martinez w grudniu stoczył z Paulem Williamsem pojedynek kandydujący do miana "Walki roku". Wówczas Argentyńczyk przegrał stosunkiem głosów dwa do remisu. Teraz nie chce, by sędziowie mieli decydować o wyniku walki.

- Czekałem na to starcie całe moje życie, zamierzam w pełni wykorzystać tę szansę - zapowiada "Maravilla". - Jestem dużo lepszy, niż wcześniej. Wygram tę walkę przez nokaut i zabiorę pas do Argentyny.