CHAVEZ SR. PLANUJE ZAJĄĆ SIĘ TRENINGIEM SYNÓW

Julio Cesar Chavez Sr., legenda meksykańskiego boksu, ma w planach przejęcie kontroli nad treningami swych dwóch niepokonanych synów - Julio Cesara Chaveza Jr. (41-0-1, 30 KO) i Omara Chaveza (20-0-1, 15 KO).

Były mistrz nie jest zadowolony z siedmiomiesięcznego zawieszenia 24-letniego Julia Jr., który używał niedozwolonego środka do odwadniania organizmu podczas przygotowań do listopadowej walki z Troy'em Rowlandem. Wśród bokserów jest to bardzo popularne zjawisko, gdyż wielu z nich miewa problemy ze zbijaniem wagi w naturalny sposób. Chavez Sr. uważa, że kara od Komisji Sportu w Nevadzie jest może nieco zbyt surowa, ale niewątpliwie potrzebna, by jego syn nauczył się podchodzić do treningu w bardziej profesjonalny sposób.

- Ja również wielokrotnie korzystałem z tego typu środków - przyznaje 48-letni dziś Chavez Sr. - Mnóstwo pięściarzy z nich korzysta. One nie pomagają osłabić przeciwnika, nie wzmacniają cię w żaden sposób. Pomagają tylko ciału się odwodnić, dlatego myślę, że to zawieszenie jest nieuczciwe.

- Mój syn stara się maksymalnie wykorzystać tę przerwę - kontynuuje Meksykanin. - Powinien teraz zrozumieć, że niektóre rzeczy trzeba robić bardziej rzetelnie. Wrócimy na ring w czerwcu. Moi synowie potrzebują zmiany i będę nad tym pracował. Dotychczas nie chcieli ze mną trenować, bo wiedzieli czego będę od nich wymagał i że nie toleruję błędów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: radzik91
Data: 04-03-2010 22:04:05 
Julio Cesar Chavez Sr jest żywą legendą.Julio Cesara Chaveza Jr będzie musiał trochę się napracowac aby byc legendą jak ojciec.Na juniorze niezła presja ciąży.
 Autor komentarza: odyniec
Data: 05-03-2010 07:46:08 
junior nabija rekord walczy wiele walk w roku a wiekszosc z nikim i do tego stosuje niedozwolone srodki - w tym wieku rekord 41-0?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.