RUIZ: NIE BOJĘ SIĘ WALCZYĆ W ANGLII

Marcin Mlak, boxingscene.com

2010-03-04

John Ruiz (44-8-1,30 KO), który już 4 kwietnia stanie do batalii z Davidem Haye (23-1, 21 KO) o pas WBA w kategorii królewskiej, wypowiedział się na temat walki Anglika z Nikołajem Wałujewem. Ruiz stwierdził, że nudzą go już opowieści "Hayemakera" jak to pokonał wielkiego człowieka.

- Taktyka w walce z Wałujewem była bardzo sprytna tylko dlatego, że wygrał, bo gdyby przegrał, mówiono by, że taktyka była niewłaściwa. David się dużo ruszał w ringu, wiele uciekał, ciosy zadawał okazjonalnie. Decyzja sędziów była bardziej spowodowana ilością fanów na trybunach, niż jego walką. Za każdym razem kiedy trafiał publika szalała, a przecież robił to rzadko - oświadczył Ruiz. Popularny "Milczek" mówił też w samych superlatywach o brytyjskich kibicach.

- Nie boję się podróży do Anglii. Na tym terenie wygrałem wszystkie sześć pojedynków. Angielscy fani są świetnymi kibicami. Nie przykładają wagi do twojego pochodzenia,  przychodzą aby zobaczyć dobry boks. Dlatego trzeba im dać dobre show - dodał Ruiz.