ROACH: NIGDY NIE WIDZIAŁEM TAKIEGO ZACHOWANIA U PACQUIAO

Leszek Dudek, boxingscene.com

2010-02-23

Freddie Roach, trener dzierżącego pas WBO w kategorii półśredniej Mannego Pacquiao (50-3-2, 38 KO), twierdzi, że jego podopieczny koniecznie chce walki z Floydem Mayweatherem Jr. (40-0, 25 KO). Filipiński mistrz chce w ten sposób odpłacić oskarżającemu go o stosowanie nielegalnych środków Amerykaninowi.

- Manny jest zawiedziony tymi wszystkimi komentarzami - powiedział Roach. - W ten chamski sposób Mayweather próbował zniesławić jego postać. Nigdy wcześniej nie widziałem, żeby Manny kogoś nie lubił. Teraz pokazuje mi w jaki sposób pokonałby Mayweathera. Imituje go. Wie czego się po nim spodziewać i nie widzę Floyda w starciu z takim Mannym. Mayweather był kiedyś świetny, ale już nie teraz. On z wielkim trudem pokonał Oscara, przez sześć rund męczył się z Hattonem. Pacquiao obydwu zniszczył, nie przegrywając w żadnej sekundzie którejkolwiek rundy. Po prostu nie widzę Mayweathera w pojedynku z takim Mannym.

Roach stwierdził również, że do walki dojdzie, jeżeli tylko obydwaj pięściarze pokonają swoich najbliższych rywali, a Mayweather porzuci pomysł dodatkowych kontroli antydopingowych.

- Manny strasznie chce tej walki. Oczywiście obydwaj musieliby najpierw wygrać najbliższe potyczki. Nie damy Mayweatherowi tych testów. To jakaś bzdura - powiedział Roach. - Takim jak on nie powinno się nic oddawać, bo jeżeli dostają to czego chcą, to stają się jeszcze więksi. On chce być ponad Komisją, ponad tym sportem. Godzenie się na jego głupie zachcianki to jak oddanie mu dwóch pierwszych rund. Będziemy walczyć, jak wszyscy inni, na zasadach panujących w całym stanie Nevada. Jeżeli Mayweather nie zgodzi się na takie warunki to może zmierzyć się z jakąś dziewczynką.