ADAMEK - ARREOLA: KALIFORNIA, NADCHODZIMY!

Przemek Garczarczyk, ASInfo

2010-02-17

"Nie ma dla mnie wątpliwości, że nawet do Południowej Kalifornii przyjadą moi kibice. Nie damy się zagłuszyć, a ja zrobie wszystko, żeby kibice mieli się z czego cieszyć. Kalifornia, biało-czerwoni nadchodzą” - mówi na kilkanaście godzin przed wylotem do Kalifornii, na specjalną konferencję prasową zapowiadająca jego walkę z Chrisem Arreolą (28-1, 25 KO),  Polak Tomasz Adamek (40-1, 27 KO). Znamy już ceny biletów - pytanie tylko ile z nich 24 kwietnia w Citizens Business Bank Arena w Ontario, na gali firmowanej jako  "Ognisty Ring" ("Ring of Fire") będzie dostępnych dla polskich kibiców?

Z Los Angeles do liczącego niespełna 175 tysięcy ludzi (50 procent to Latynosi) Ontario, jest niespełna 35 mil, ale w kalifornijskich korkach jedzie się tam półtorej godziny. Hoteli nie jest zbyt wiele, ale dla kibica będzie ważne, że są położone zaraz obok lotniska czyli dokładnie tam, gdzie mieści się sala w której Adamek będzie z "Koszmarem" Arreolą walczył o przepustkę do pojedynku o tytuł mistrza świata. Sala Citizens Business Bank Arena, której konfiguracja może być ustawiona zarówno na 9 tysięcy, jak 11 tysięcy kibiców, przypomina podczas meczów pięściarskich  olbrzymią stodołę - widzowie są bardzo blisko ringu, nawet ci, którzy mają najtańsze miejsca, mają doskonałę widoczność, a kiedy hala jest pełna, jest jedną z najgłośniejszych w Stanach.

"Staramy się, żeby zagwarantować dla polskich kibiców jak najwięcej biletów, ale to nie będzie łatwe, bo promotor Arreoli Dan Goossen, co jest zrozumiałe, chce mieć wszystko po stronie swojego pięściarza. Czyli przede wszystkim kibiców, bo dobrze wie, jakich ma Tomek. Będziemy się już w piątek po konferencji wynegocjować jak najwięcej, najlepiej w tych samych sektorach" - mówi Kathy Duva, szefowa firmy promocyjnej Adamka, Main Events.

Bilety będą w przystępnych cenach. Jak się dowiedzieliśmy, te najtańsze kosztować  będą 35 dolarów, a następne przedziały cenowe to  75, 100 i 250 dolarów za miejsca tuż przy ringu. Walka Adamek - Arreola będzie transmitowana na żywo jako pojedynek wieczoru przez HBO w serii Boxing After Dark, a kibice zobaczą podczas niej także walkę o tytuł mistrza świata WBO wagi lekko średniej dwóch bardzo efektownych i zawsze liczących na nokaut pięściarzy: Joela Julio (35-1, 31 KO) oraz Alfredo Angulo (17-1, 14 KO).

"To będzie moje pierwsze oficjalne spotkanie z Arreolą" - mówi Tomek Adamek. "Jest to bardzo biznesowy wyjazd, a w samolotach spędzę tyle samo czasu co w Kalifornii. Wiem, że kibice już się szukują na wyjazd, będą wycieczki autobusowe, samolotowe, spodziewam się, że około 2 tysiące  tych dla których walczę czyli kibiców trafi do Ontario. O to, żeby mieli dobre miejsca i bilety  będziemy  walczyli w Kalifornii. Na razie na słowa..." - mówi "Góral".

Przemek Garczarczyk, ASInfo