NA WĘGRZECH ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM

Janusz Stabno, PZB

2010-02-11

W tegorocznej edycji tradycyjnego turnieju im. Imre Bocskai'a w Debreczynie (HUN) wystartowało 120. zawodników z 20 państw. Naszych barw broni pięciu reprezentantów, którzy na węgierskim ringu boksują ze zmiennym szczęściem.

Z turnieju odpadli już bowiem Łukasz Maszczyk (48 kg), który w w swoim inauguracyjnym pojedynku z Danielem Matellonem (CUB) przegrał na punkty 3:7 oraz Tomasz Duszak (91 kg), po punktowej przegranej – 3:5 – ze Stefanem Sittnerem (GER). Awans do półfinału – i co najmniej brązowe medale – zapewnili sobie natomiast Michał Syrowatka (60 kg) i Kamil Szeremeta (69 kg). Pierwszy zwyciężył Szergey'a Ponomarova (HUN) 1r RSCH oraz Ivana Obradovica (AUT) 4-3 i w walce o wejście do finału imprezy boksować będzie z Thomasem Stalkerem (ENG). Drugi pokonał kolejno – Mehdiego Khalsi (MAR) 7-5 i Ole Henningsa (GER) 6-5, a w pojedynku o finał zmierzy się z Andriejem Zamkowojem (RUS). Ponadto szansę na medal ma także Mateusz Malujda (+91 kg), który do ćwierćfinału turnieju awansował w wyniku losowania. Rywalem Polaka o miejsce na podium będzie John M'Bumba (FRA).