WŁODARCZYK - CUNNINGHAM O PAS 'THE RING'?

Redakcja, Informacja własna

2010-02-11

Po tym, jak Tomasz Adamek (40-1, 27 KO) po dwóch zwycięskich pojedynkach w kategorii ciężkiej poinformował prestiżowy bokserski magazyn "The Ring", że zamierza do końca kariery pozostać w "królewskiej" dywizji, stało się jasne, iż już wkrótce należący do "Górala" mistrzowski pas wagi junior ciężkiej przyznany mu przez nazywane "Biblią boksu" wydawnictwo pozostanie bez właściciela.

Nie jest jednak wcale wykluczone, że tytuł czempiona "Ringu" niebawem powróci nad Wisłę, bo według przepisów magazynu w sytuacji wabić się o niego mogą tylko dwaj najwyżej sklasyfikowani w rankingu pięściarze, a tymi są aktualnie: Amerykanin Steve Cunningham (22-2, 11 KO) i... Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.

33-letni Cunningham to dobry ringowy znajomy zarówno Włodarczyka jak i Adamka. Z "Diablo" walczył dwukrotnie (przegrana i zwycięstwo) z Adamkiem jeden raz (porażka). Co ciekawe wszystkie trzy potyczki popularnego "USS" z Polakami były bardzo zacięte i kończyły się niejednogłośnymi werdyktami punktowymi po rozegraniu pełnych 12 rund.

Zanim jednak dojdzie do ewentualnej konfrontacji Cunninghama z Włodarczykiem o pas magazynu "The Ring", obu zawodników czekają pojedynki o tytuły dwóch różnych federacji bokserskich - Polak zmierzy się z Włochem Giacobbe Fragomenim (26-2-1,10 KO) w walce o trofeum World Boxing Council, a Amerykanin w boju o czempionat International Boxing Federation skrzyżuje rękawice ze swoim rodakiem Mattem Godfrey'em (20-1, 10 KO).